• Eesti

Järgmisel aastal on taastuvenergia tasu iga tarbitud kilovatt-tunni energia kohta 3,03 senti

old-news - eteap November 30, 2007

Perioodil 1. jaanuar kuni 31. detsember 2008. on taastuvenergia tasu iga tarbitud elektrienergia kilovatt-tunni (kWh) kohta 3,03 senti, millele lisandub käibemaks 18%. Kuni 2007. aasta lõpuni on see summa käibemaksuta arvestuses 2,18 senti.

Taastuvenergia tasu on taastuvast energiaallikast või tõhusa koostootmise režiimil toodetud ning võrku antud elektrienergia toetuste ja ostukohustuse rahastamise lisakulu suurus vastavalt Elektrituruseaduse §-le 592. Taastuvenergia tasu maksjaks on kõik elektrienergia lõpptarbijad Eestis vastavalt nende tarbitud võrguteenuse mahule.

Vastavalt Elektrituruseadusele on taastuvenergia tasu suuruse arvutajaks ning üks kord aastas ülevaatajaks Eesti elektrisüsteemi põhivõrguettevõtja OÜ Põhivõrk.

Taastuvenergia tasu suuruse leidmiseks jagatakse järgmiseks kalendriaastaks prognoositav toetuste ning ostukohustuse rahastamiseks kuluv summa sama perioodi tarbimisprognoosiga. Seejuures võetakse arvesse ka eelneva 12 kuu jooksul üle- või alalaekunud summad.

„Alates selle aasta maist kuni oktoobrini oleme maksnud tootjatele ostukohustuse alusel või toetusteks välja kokku ligi 60 miljonit krooni,“ tegi kokkuvõtteid senisest tasuperioodist Põhivõrgu finantsjuht Peep Soone. „Prognoosi kohaselt peaks 2008. aastal kuluma toetuste ja ostukohustuse rahastamiseks kokku umbes 224 miljonit krooni,“ lisas Soone. Sama perioodi prognoos tarbitava võrguteenuse mahu kohta on 7 263 GWh.

Järgmisel kalendriaastal kehtiv taastuvenergia tasu avalikustatakse iga aasta 1.detsembriks Põhivõrgu kodulehel.

Taastuvast allikast või tõhusa koostootmise režiimis toodetud elektri toetuste ja ostukohustuse rahastamise kulud eraldati võrgutasudest alates 1. maist 2007. aastal, misjärel lisandus iga elektri lõpptarbija arvele taastuvenergia tasu rida. See võimaldab kliendil selgelt näha, kui palju ta maksab iga tarbitud kWh energia eest taastuvenergia toetuste ja ostukohustuse rahastamiseks.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes