• Eesti
  • English

EL-i raha süstib elektrisüsteemide vahelistesse ühendustesse uut elu

Eesti uudised - eteap March 4, 2010

Euroopa Komisjon eraldas täna Euroopa majanduse elavdamise kava osana üle 903 miljoni euro elektrisüsteemide vahelistele projektidele, süstides nii uut hoogu Euroopa Liidu riikide pikaajalistesse elektrivõrgu arengukavadesse.

Rahastuse said üheksa projekti, sealhulgas ülioluline Prantsusmaa-Hispaania elektrisüsteemide vaheline ühendus, mida on kavandatud kaua aega. „Hoolimata selle ühenduse olulisusest, mis võimaldab Hispaanial suurendada elektrivahetust teiste Euroopa riikidega ja tagada ühenduse Mandri-Euroopa ja Pürenee poolsaare vahel, on projekt alates oma loomisest 1980. aastal kannatanud pidevate tagasilöökide all,” ütles Euroopa Tuuleenergia Assotsiatsiooni (EWEA) õigusnõunik Paul Wilczek. „See rahastus suurendab tublisti tuuleenergia integreerimist Euroopas, parandab Euroopa elektrienergia turgude toimimist ja toob kasu tarbijatele,” lisas ta.

Raha eraldatakse ka Rootsi ja Balti riikidevahelise ühenduse loomiseks Nordbalt liinile ning teiste ülekandeliinide hulgas samuti Soome ja Eesti vaheliste süsteemiühenduste tugevdamiseks, milleks on Estlink-2.

“Kui me tahame ära kasutada kogu taastuvenergia potentsiaali, luua tõelise euroopa energiaturu ja hoida elektrihinnad tarbijate jaoks madalad, siis peame ühendama kogu Euroopa,” ütles Wilczek. „Need projektid on hea algus ja õige tee edasiliikumiseks. Euroopa peab nüüd jätkama oma võrguühenduste arendamist,” lõpetas Wilczek.

Lisainformatsioon:
Paolo Berrino,
EWEA,
paolo.berrino@ewea.org
+32 2 400 10 55

Vaata ka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes