• Eesti

Akadeemia: riik ei tohi energeetikat rahastada laenu arvel

Eesti uudised - eteap April 6, 2010

TALLINN, 06. aprill, BNS – Eesti Teaduste Akadeemia hinnangul peab Eesti Energia suurte arendusprojektide rahastamise tagama riik, kuid seda ei tohi teha laenuraha arvel.

Akadeemia energeetikanõukogu juht akadeemik Endel Lippmaa rääkis BNS-ile, et riik on aastate jooksul saanud Eesti Energiast piisavalt omanikutulu ja peab nüüd tagama vajalikud investeeringud.

Eesti Energia rahastamise teemat arutas märtsis Eesti Teaduste Akadeemia energeetikanõukogu ja sama teema oli muude küsimuste kõrval arutusel teisipäeval akadeemia juhatuses. Juhatus ja energeetikanõukogu on ühel seisukohal, et laenu ei tohi energeetika rahastamiseks kasutada.

Lippmaa sõnul jäi akadeemia juhatus oma varasema seisukoha juurde, et Eesti Energiale lisaraha hankimiseks ei tohi kasutada ka aktsiate avalikku müüki ja ettevõtte viimist börsile.

Valitsus peaks veel tänavu kevadel otsustama, kas Eesti Energia täiendavaks rahastamiseks korraldab ettevõte esmase avaliku aktsiaemissiooni või emiteerib riik võlakirju ja investeerib sellest saadava raha ettevõttesse omakapitaliga.

Eesti Energia vajab lisaraha peamiselt suure põlevkiviõli tootmise kompleksi väljaarendamiseks ja uute põlevkivil töötavate energiaplokkide ehitamiseks.

Tallinna toimetus, tel +372 610 8822, majandus@bns.ee
Baltic News Service

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes