• Eesti

Energia vangid

Eesti uudised, Tuuleenergia - eteap April 15, 2010

Meie Maa juhtkiri 15.04.2010

Eesti on võtnud endale kohustused taastuvenergeetika osakaalu oluliseks tõstmiseks oma praeguses energiatootmises. Ühtpidi õilis eesmärk paistab aga teiselt poolt sundima kasutusele võtma jesuiitlikke abinõusid.

Tuulegeneraatorid olid toredad ja põnevad vigurid vaid senikaua, kuni neid ei olnud piltlikult öeldes meie endi värava taga. Alles siis, kui ärimehed järjest agaramalt nendega toimetama hakkasid, jõudis teadmine sellisest võimalusest ka tavakodanikeni. Nüüd on asjad niikaugel, et sadade mastidega tuulepargid on saamas reaalsuseks paljudes kohtades üle Eesti.

Kuniks me ei suuda oma igapäevaelu korraldada senisest vähema energiakuluga, rääkimata selle kasvatamisest, ei ole meil ilmselt väga palju võimalusi takistada tuulikute ja nendelaadsete tehnoobjek-tide kerkimist meie maadele ja vetesse. Ehk siis, kas muudame iseend või peame lootma mõnele geniaalsele leiutisele, mis meid kunagi piiramatult energiaga varustama hakkab.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes