• Eesti

Tuuleenergial töötav elektribuss hakkab Viimsis lapsi kooli viima

Tuuleenergia blogi - eteap September 29, 2010

Kliima- ja energiaagentuur kiitis heaks projekt “Elektriline koolibuss Viimsis”, mis hakkab tööle tuuleenergiale ning alates 2012 aastast lapsi kooli sõidutama.

Viimsi vallavanem Haldo Oravase sõnul on Viimsis tekkinud juba esimesed ummikud, sest valdavalt kasutatakse laste kooli ja lasteaeda toomiseks isiklikku sõidukit. “Väga oluline on tegeleda selle probleemiga kohe. “Rohelisel energial töötav, uus ja mugav buss oleks popp ja huvitav lastele ning logistiliselt mugav ka lastevanematele. See toob kindlasti ühistranspordi kasutajaid juurde,” lisas ta öeldes ka, et nii vallale kui valla elanikele on  roheline elu- ja mõtteviis väga oluline.

Projekti ühe autori, Urban Management OÜ juhatuse esimehe JaanKurmi sõnul võiks uut moodi buss lapsi kooli sõidutada aastal 2012, millele eelnevad mitmesugused uuringud. Ka tuleb leida sobilik koht elektrituulikule, sest elektriline koolibuss hakkab sõitma tuuleenergial. “Ühe bussi varustamiseks peaks olema 0,5-1MW tuulik. Lisaks peab olema laadimisvõimalus võrgust tuulevaikseks perioodiks,” selgitas Kurm.

Projekti autorite hinnangul peaks koolibussi lõpp-peatus ja akude laadimiskoht olema kooli parklas või selle lähedal parklas, mis oleks paljudele inimestele nähtav ja atraktiivne uudistusobjekt. Elektrituuliku tootmise jääki saaks aga kasutada koolis või tänavavalgustuses.

Elektrilise koolibussi uuringute etapp läheb maksma 400 000 krooni. Projekti lõplik maksumus selgub uuringute käigus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes