• Eesti

Eelnõu: taastuvenergia toetust saab kuni 10-protsendise kasumi määraga

Eesti uudised - eteap October 1, 2010

BNS, 01.10.2010

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis valminud seaduseelnõu näeb ette taastuvenergia toetuste maksmise uuest aastast vaid ettevõtetele, kelle investeeritud kapitali tootlikkuse määr on kuni 10 protsenti.

Toetuse maksmise otsustab konkurentsiamet. Amet võtab toetuse määramisel aluseks tootja majandustulemused tootmise alustamisest alates, otsuse tegemise aastale eelnenud majandusaasta põhjendatud kulud ning investeeritud kapitali tootlikkuse määra 10 protsenti.

Toetust makstakse kuni 100 senti ühe kilovatt-tunni kohta, kui elektrienergia on toodetud taastuvast energiaallikast ja kuni 66 senti ühe kilovatt-tunni kohta, kui elektrienergia on toodetud tõhusa koostootmise režiimil jäätmetest jäätmeseaduse tähenduses, turbast, põlevkivitöötlemise uttegaasist või tootmisseadmega, mille elektriline võimsus ei ületa 10 megavatti.

Konkurentsiamet ei kooskõlasta taotlust toetuse saamiseks, kui tootja on tootmise alustamisest alates teeninud ärikasumit ja lülitanud hindadesse põhivara kulumit, mis võimaldab tasuda tehtud investeeringuid.

Eelnõu seletuskirjast selgub, et oluline muudatus toetusskeemis näeb ette, et toetust võib maksta ainult konkurentsiamet. Amet kontrollib tootja taotluse alusel tema majandustulemusi ning kui investeeritud kapitali tootlikkuse määr on alla 10 protsendi, võib tootjale kooskõlastada toetuse, mis tagaks tootlikkuse määra 10 protsenti.

Ka tegevust alustavad tootjad saavad toetust konkurentsiameti otsuse põhjal. Toetuse maksmise taotlus kooskõlastatakse majandus- ja kommunikatsiooniministri kehtestatud metoodika põhjal. Toetuse maksmine otsustatakse iga aasta kohta uuesti ning toetust võib maksta kuni 12 aastat tootmise alustamisest alates.

Seadus jõustub kava järgi tuleva aasta 1. jaanuaril.

Peaminister Andrus Ansip ütles neljapäeval valitsuse pressikonverentsil, et ta ei toeta toetuse maksmist vähemkasumlikele ja ära võtmist kasumlikelt ettevõtetelt, sest nii toetaks riik ebaefektiivset tootmist. Ta lisas, et pigem on toetuste vähendamine valimiste teema ja toetusi ei tohiks kärpida “kampaania korras” ja “rapsides”.

Majandusministeerium ootab eelnõule kooskõlastusi ja ettepanekuid 15. oktoobrini.

Vaata ka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes