• Eesti
  • English

KIK kuulutas välja tuuleenergia investeeringutoetuse taotlusvooru

Tuuleenergia blogi - eteap October 29, 2010

SA Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) kuulutas 29.oktoobril välja taotlusvooru uute tuuleparkide rajamiseks. Kogu toetusmaht on ligikaudu 350 miljonit krooni ning investeeringuteks vajalik raha tuleb Eesti saastekvootide müügitehingust Hispaania Kuningriigiga. Taotluste esitamise tähtaeg on 11. jaanuar 2011.

„Tuult energiaallikana kasutava elektritootja investeeringute toetus” toetab alginvesteeringuid tuult energiaallikana kasutavatesse ning elektrituruseaduse ja võrgueeskirja nõuetele vastavatesse tootmisseadmetesse. Toetust saab küsida investeeringuteks tuulepargi tehnoloogiasse, ehitusse, tuulikute paigalduseks, seadistamiseks jne. Toetustaotlustele kuni 117 miljonit krooni katab abi sõltuvalt ettevõtja suurusest 45-65% abikõlblikest kuludest, toetustele kuni 313 miljonit krooni 60-80% abikõlblikest kuludest.

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts ütles, et Eesti peab jätkama panustamist taastuvenergiasse ja puhtamasse keskkonda ning on hea, et lisaks taastuvenergia tariifi kaudu makstavatele toetustele on uus meede, mis aitab kiiremini ja ambitsioonikamalt investeerida tarbijatele täiendavat koormust tekitamata. “Elektri hind läbi taastuvenergiamaksu nende investeeringutega ei tõuse,” lisas ta.

Investeerimistoetust saanud tuuleelektri tootjad elektrituru seaduse alusel makstavat taastuvenergia toetust ei saa. Seega peab ettevõte valima, kas ta soovib saada investeeringutoetust või läbi Eleringi makstavat taastuvelektri toetust toodetud kilovatt-tunni põhiselt.

KIK teatel on investeeringutoetuse andmise peamine eesmärk vähendada kasvuhoonegaaside heitkogust Eestis ning hinnanguliselt oodatakse taotlusvooru projektide tulemusena 1,5 miljoni tonni CO2 kokkuhoidu 20 aasta jooksul. Hispaaniaga kokkulepitud skeemi eelarve võimaldab eeldatavalt paigaldada täiendavalt ca 27 MW jagu tuulikuid. Hetkel on Eestis tuuleparkide kogumaht ca 150 MW.

Vaata ka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes