• Eesti

Tulemas IT ja tuuleenergia valdkonna ühisseminar

Tuuleenergia blogi - eteap October 27, 2010

19. novembril 2010 kell 9.00 – 14.00 toimub Ülemiste Citys Zappi konverentsikeskuse II korruse seminariruumis seminar teemal, kuidas info-ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) sektor saab kaasa aidata tuuleenergia valdkonna arengule ja muuta see konkurentsivõimelisemaks.

IT sektoril on juba täna näidata muljetavaldav nimekiri lahendustest, kuidas mõni tõsine probleem on ületatud, igapäevatööd kergendatud või organisatsioonide tooteid-teenuseid edasi arendatud. Neist seminaril räägitaksegi ning lähemalt tutvustakse Stockholmi Royal Seaport projekti. Lisaks kirjeldavad tuuleenergia valdkonna inimesed probleeme, mis täna takistavad Eestis tuuleenergia või selle tööstuse arengut ning välisesineja Suur-Britanniast toob näite, kuidas sealne firma on lahendanud tuuleparkide ja piirivalve radarite konflikti.

Seminari teises pooles saavad kõik osavõtjad aktiivselt kaasa mõelda ja rääkida ning ühiselt proovitakse  IKT vahendite läbi leida tänastele tuuleenergia kitsaskohtadele lahendusvõimalusi.

Seminarist on oodatud osa võtma nii tuuleenergia kui IKT ettevõtjad, kes on huvitatud uudsete lahenduste leidmisest ja seeläbi valdkonna efektiivsuse tõstmisest. Huvitatud saavad üritusele registreerida e-posti klaster@tuuleenergia.ee või telefoni 6 396 625 teel.

SEMINARI KAVA

9.00 – 9.10 Hommikukohv, sissejuhatus seminarile

9.10 – 9.40 Sissejuhatus IKT-sse, praktilised näited koostööst teiste valdkondadega, uuenduslikud ideed

9.40 – 9.55 Stockholm Royal Seaport projekti esitlus

9.55 – 10.15 Tuuleenergia valdkonna hetkeseis ja ootused ühisele arendustegevusele

10.15 – 10.40 Fixing Radar Wind Farm Interference Issues – A Practical Approach, PagerPower, Suur Britannia

10.40 – 11.30 Tuuleenergia valdkonna probleemide kirjeldamine ja neile IKT vahenditega lahendusvõimaluste välja pakkumine. Ajurünnak

11.30 – 11.50 Kohvipaus (selle ajal väljapakutust TOP-i tegemine)

11.50 – 13.30 Väljavalitud teemade ja (äri)projektide ideede hindamine, analüüs ning arendus

Edasine tegevus:

– Ideede arendamise koostöögruppide moodustamine
– kui pilootprojekt tekkis, siis selle juhtimise kokku leppimine;
– tööjaotus;
– edasise tegevuse ajakava.

13.30 esitlused, kokkuvõtted

14.00 seminari lõpp

Seminar toimub projekti „Eesti IKT klaster“ raames.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes