• Eesti

Algas üle-Euroopaline tuuleenergia konverents

Tuuleenergia blogi - eteap March 14, 2011

Sel aastal Brüsselis peetav Euroopa Tuuleenergia Assotsiatsiooni aastakonverents EWEA2011 koos näitusega toob kokku 200 ekspert-esitlejat, 430 eksponanti, üle 6000 osaleja ning lugematul hulgal mõttevahetusi, kuhu suunas peaks Euroopa tuuleenergia arenema. Konverentsi avapäeval debateeriti Euroopa energiapoliitika üle ning arutleti, mis juhtub peale 2020. aastat.

Täna on Euroopa Liit koos liikmesriikidega seadnud eesmärgi 2020 aastaks toota 20% oma energiast taastuvatest allikatest ning vähendada CO2 emissiooni 20% võrra. Euroopa Tuuleenergia Assotsiatsiooni tegevjuhi Christian Kjaer sõnade kohaselt tegi see otsus Euroopast tuuleenergia teerajaja kogu maailmas ning praeguseks on tuuleenergiast kui keskkonna poliitikast saanud tööstuse poliitika, millel on väga tugev keskkonnakaitse aspekt juures. Samas on Hiina ja USA meist mööda läinud, ning kui Euroopa ei sea kaugemale ulatuvaid sihte, mis oleks ka siduvad, võib tuuleenergeetika sektorit ees oodata stagnatsioon ning innovatsiooni kärbumine. Kümme aastat võib tunduda pika ajana, kuid energeetika mõistes on 2020 aasta juba ülehomme. 

Debatist jäi kõlama, et Euroopa on oma 2020 eesmärgid juba praktiliselt saavutanud. Aga mis saab 2021. aasta jaanuaris? Mis hakkab täitma energiapoliitika vaakuumi ning kuidas peavad käituma investorid ja elektritootjad? Euroopa Parlamendi teaduse, tööstuse ja energeetika komitee aseesinaine Anni Podimata rääkis, et me peame tegema oma järeldused praegustest maailmasündmustest, kus ka kõige paremini ettevalmistunud riik on tuumaelektrijaamadega hädas. “Kui isegi jaapanlased ei saanud sellega hakkama, siis ei ole olemas täielikult turvalist tuumajaama,” lausus Podimata.

Debateerijad nõustusid, et Euroopa Liit peaks seadma aastaks 2030 uued eesmärgid. Millised alternatiivid meil on? See debatt peab algama kohe, sest energeetikas ei juhtu midagi üleöö. Või nagu GE Energy taastuvenergia asepresident Victor Abate ütles: “Sa ei saa magama minna esmaspäeval ja ärgata teisipäeval uue seadusraamistikuga, mille mõistmine võtab finantsturgudel aastaid.”

Vaata ka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes