• Eesti

Tuhaväljale alustati tuulepargi ehitamist

Eesti uudised, Tuuleenergia - eteap April 21, 2011

ERR Uudised, 21.04.2011

Narva lähistel algas Eesti Energia uue tuuleelektrijaama ehitus, mille püstitab Balti Elektrijaama tuhaväljale Saksa firma Enercon.

Umbes 300 hektari suurusele platoole püstitatakse 17 tuulikut. Ühe tuuliku pikkus on 150 meetrit ja tuhaväli ise on lisaks veel 40 meetrit kõrge, vahendasid ERRi raadiouudised.

Eesti Energia taastuvenergia ettevõtte projektijuhi Hannes Verlise sõnul on nii kõrge koht tuule püüdmiseks ideaalne. “Keskmine tuul tuuliku gondli kõrgusel on 6,9 meetrit sekundis, mis on selline näitaja, mida tuuliku püstitajad taga ajavad. Asja teine pool on kasutu ja suletud maa-ala, millele uut rakendust on raske leida. Nii et fossiilse kütuse jääk teeb teed taastuvale energiale, ” selgitas Verlis.

Tuulepargi rajab 58 miljoni euro eest Saksa firma Enercon. Tuulikute võimsus on kokku 39 megavatti ja nende aastane toodang moodustaks umbes 1 protsendi Eesti sisetarbimiseks vajaminevast elektrist.

Narva linn, mille piiresse tuulepark jääb, on ehituse kooskõlastanud ja keskkonnamõjude hindamise algatamata jätnud, kuna pargi kahjulikku mõju peetakse ebaoluliseks.

Ainsana väljendas tuulikute pärast muret kohalik aiandusühistute liit tuhavälja lähistele jäävate aiandite tõttu. Hannes Verlise sõnul pole aga muretsemiseks põhjust.

“Tuhaväli ise on suletud territooriumil, tavainimene sinna ei satu. Müra kohta on tehtud mitu analüüsi ning öine norm 40 detsibelli on seal täidetud,” ütles Verlis.

Tuuleelektrijaama kerkimist võib silmaga näha juba nädala pärast, valmis peaks see saama tuleval aastal.

Tegemist on teise Eesti Energia tuulepargiga, millele võib tulevikus ka lisa oodata. “Aulepa töötab, Narva on teine ja praegu käib Paldiskis hange. Planeerimise ja unistamise faasis on veel mõni. Meie siht või piir on taastuva energia arengukava, mille valitsus on kehtestanud ja üle selle me ei pingutaks. See on meie eesmärk või missioon,” selgitas Verlis.

Vaata ka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes