• Eesti

DELFI INTERVJUU: võimalus küsida tuuleenergia kohta!

Eesti uudised, Tuuleenergia, Tuuleenergia blogi - eteap June 10, 2011

Delfi lugejate küsimustele vastab Eesti tuuleenergia assotsiatsiooni juhatuse esimees Martin Kruus.

15. juunil peetakse üle kogu maailma tuulepäeva. Tuuleenergia on tänaseks muutunud kunagisest alternatiivenergeetikast arvestatavaks elektritootmise viisiks ning kogu Euroopa ja ka Eesti teevad investeeringuid, et selle laialdasema kasutuselevõtu abil energiavarustust mitmekesistada ning loodussõbralikumaks muuta.

Tuulepargid toodavad elektrit rohkem kui 75 riigis üle kogu maailma ning sektori töösse on kaasatud sadu tuhandeid inimesi.

Eestis suurenes kõigist taastuvatest allikatest toodetud elektrienergia osakaal 2010. aastal enam kui 76 protsendi võrra 862 GWh-ni, moodustades kogu Eesti elektritarbimisest ligi 10 protsenti. Aasta varem oli sama number 6 protsenti. Tänu võrgueeskirja tehniliste tingimuste täitmisele on ka 2011. aastal oodata toetust saava tuuleelektrienergia kasvu 340GWh-ni.

Hea lugeja, kirjuta oma küsimus antud artikli kommentaarina. Vastuseid saab lugeda 15. juunil Delfi Majanduse “Intervjuu” rubriigis.

Vaata ka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes