• Eesti

Ehitame ise väiketuuliku

Tuuleenergia blogi - eteap June 22, 2011

Samal ajal kui tuuleenergeetika suurtegijad võistlevad maailma suurima tuuliku tootmise nimel, on pead tõstma hakanud ka väiketuulikute ehitamine. Vaatamata esmamuljel keerukale ülesandele, on väiketuuliku ehitamine jõukohane kõigile, kes asja vastu piisavalt huvi tunnevad. Sellel suvel on tulemas 4-päevane väike-tuuliku ehitamise kursus, mille üks juhendajatest on tuuleenergia klastri arendusjuht Criss Uudam.

Raplamaal Pärna turismitalus 28.-31. juulil toimuva kursuse eesmärgiks on valmis ehitada 1-kilovatise tipuvõimsusega ja 3 meetrise diameetrine tuulik. Kätt saab proovida erinevatel tuuliku ehitamisega seotud töödel, näiteks puust tuulikulabade voolimisel, vasktraadist mähiste valmistamisel ning staatori ja rootori vaigu sisse valamisel. Väiketuuliku ehitamisel on abiks juhendajad Criss Uudam ja Madis Org, kes on seda ise õppinud Shotimaal Hugh Piggott-i juures ja Eestis ka praktiseerinud.

Väiketuuliku ehitamine on võimalus käelise tegevuse juures mõelda meie energiaahelate jätkusuutlikkusele, samal ajal valmistades praktilise energiamuunduri, millega on võimalik üles ehitada autonoomne elektrilahendus või kasutada tuulikut tarbevee või ka osaliselt maja kütmiseks. Väiketuuliku iseehitamise peamiseks motivatsiooniks ei tohiks siiski olla rahaline kokkuhoid, kuigi ka seda võib juhtuda kui tuuliku püstitamise asukoht on väga heade tuuleoludega, enamasti rannikuäärsetes kohtades, ja energia on kasutatud mõistlikul viisil.

Koolituse viib läbi MTÜ Samsaara, kelle kodulehelt saab toimuva kohta ka rohkem informatsiooni.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes