• Eesti

EL-i energia infrastruktuuri pakett aitab liikmesriikide taastuvenergia tootmised ühendada

Tuuleenergia blogi - eteap October 26, 2011

Euroopa Komisjon kiitis eelmisel nädalal heaks 9,1 miljardi euro suuruse energia infrastruktuuri moderniseerimise paketi, mis aitab piirkonnal saavutada seatud kliima- ja energiaalaseid eesmärke. Euroopa Ühendamise Rahastuse (EÜR) toel jagatav raha energiasektorisse on mõeldud üleeuroopalise taristu loomiseks. Investeeringud on planeeritud vähemalt kahte riiki hõlmavatele projektidele ning tehakse kättesaadavaks võlakirjade, toetuste ja laenugarantiide näol. See on esimene kord kui Euroopa Liit kaasfinantseerib suurte energiataristu objektide ehitamist oma korralisest eelarvest.

Euroopa meedias sai uudis palju kajastust. Euroopa elektritööstuse liit Eurlectric tervitas uut paketti:“ Infrastruktuur on Euroopa energiasüsteemi selgroog. Investeeringud on vaja kiiresti suunata niimoodi, et moodustuks Euroopa ühine energiaturg, ühendataks taastuvenergia tootmised ja tagataks varustuskindlus.“

Euroopat ühendava supervõrgu toetajad nägid uues paketis võimalust integreerida Euroopa energiasüsteemi suur kogus taastuvenergiat ja teha märkimisväärne progress liikumises Euroopa ühtse energiaturu poole.

Reuters teatel ütles Sanjeev Kumar E3G-st, et me ei ole kunagi selliselt ühist infrastruktuuri ehitanud ning kava vastuvõtmine näitab, et me õpime oma vigadest.

Euroopa Tuuleenergia Assotsiatsioon (EWEA) kinnitas, et toetab täielikult komisjoni plaani kaotada kõik asjatud viivitused elektriliinide rajamise protseduurides. “On põhjendamatu, et lubade saamine uute elektriliinide ehituseks võtab aega üle kümne aasta. See ettepanek aitab viivitusi vähendada,” ütles EWEA juht Christian Kjaer.

Eelmisel kuul avaldasid 15 energeetikaga seotud organisatsiooni oma toetust elektri vabale liikumisele Euroopas. Rohkem infot selle kohta on võimalik lugeda siit.

Vaata ka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes