• Eesti

Soomes algamas tuuleenergia buum

Tuuleenergia blogi - eteap October 7, 2011

Ülemaailmseid energia- ja kliimaküsimusi ei anna lahendada ilma energia revolutsioonita ning efektiivselt toodetaval ja puhtal tuuleenergial on siin oluline roll. Soome Tuuleenergia Assotsiatsiooni hinnangul on Soomes lõpuks algamas ulatuslik tuuleparkide ehitus ja valdkonna tegevuskava ennustab riigis järgmise aastakümne jooksul tuuleenergia muutumist oluliseks energia tootmise liigiks. Tarbijate jaoks tähendab see puhtamat elektrit odavama hinnaga.

Praegu toodetakse Soomes ainult 0,3 protsenti tarbitavast elektrienergiast tuulest, samal ajal kui Euroopa keskmine tuuleenergia osakaal elektritootmises on juba viis protsenti. Tuuleenergia on aga kiiresti kasutusele võetav detsentraliseeritud energiatehnoloogia ja Soome Tuuleenergia Assotsiatsiooni poolt hiljuti läbiviidud uuringu kohaselt on heas koostöös ametiasutuste ja poliitikakujundajatega lahenduse leidnud mitmed protsesse aeglustanud probleemid ning arendusprojektid saavad nüüd täie hoo sisse. 

“Tuuleenergia hakkab välja vahetama praeguseid energia tootmisviise ja see loob uue konkurentsivõimelise puhta elektri standardi. Meie uuringu kohaselt toodetakse aastal 2020 tuulest kuus protsenti ja aastal 2030 juba 12 protsenti Soome elektrist. Aastaks 2050 on tuulikute koguvõimsus hinnanguliselt umbes 10000 MW, mil ehitamise raskuskese liigub seadmete asendusinvesteeringutele,” rääkis Soome Tuuleenergia Assotsiatsiooni esimees Jari Suominen, keda saab kuulata ka Tallinnas tuuleenergia konverentsil 21. oktoobril.

Vaata ka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes