• Eesti

BLRT Grupp ja Tallinna Tehnikaülikool jätkavad koostööd

Eesti uudised - eteap January 24, 2012

BLRT Grupi ja TTÜ ühine pressiteade, 24.01.2012

Täna kirjutasid Tallinna Tehnikaülikooli rektor Andres Keevallik ja BLRT Grupp nõukogu esimees Mark Berman alla lepingule, mis võimaldab neil Eesti tööstuse edasise arengu nimel koostööd jätkata.

Kontserni ja ülikooli vaheline koostöö algas 2001. aastal. 2011. aastal asus BLRT Gruppi tööle 10 Tallinna Tehnikaülikooli vilistlast. Täna töötab kontserni juhtivatel ja insener-tehnilistel ametikohtadel kokku 70 spetsialisti, kes on saanud hariduse Tallinna Tehnikaülikoolis.

„Kaasaaegse tehnilise haridusega spetsialistide puudus aina teravneb. Jätkame koostööd Eesti suurima tehnikaülikooliga eelkõige selleks, et koolitada Eesti noortest spetsialiste, kes oleksid pädevad meie kontserni olulisematel tegevusaladel – laevaehitus, laevaremont, metallitehnoloogia, keevitustehnoloogia. Vajame ka tootmisjuhte. Parimatele tudengitele oleme valmis kindlustama nii alalise töö kui ka pideva arengu,“ märkis BLRT Grupi nõukogu esimees Mark Berman. „Samuti näeme antud koostöös võimalust meie praeguste spetsialistide täiend- ja ümberõppeks,“ lisas ta.

Tallinna Tehnikaülikooli rektor Andres Keevallik rõhutas: „Tänane koostöölepe on kinnituseks, et ülikool suudab läbi innovatsiooni olla kasulik partner Eesti ettevõtetele. Tehnikaülikooli koostöö BLRT Grupiga on kestnud aastakümneid. Ennekõike on kontsern huvitatud sellest, et saada Tehnikaülikoolilt häid spetsialiste erinevates valdkondades, tugevat partnerlust teadus- ja arendustöös. Me oleme valmis koos välja arendama ja paremini sisustama koostööks vajalikke laboreid, näiteks keevituslaboreid. Tehnikaülikoolil on kavas tuua Eestisse ka üks välisprofessor, kes oleks hea spetsialist keevituse alal. Me oleme valmis välja töötama ka ühe laevaehitusega seotud õppemooduli kuni 15 AP ulatuses mehanotehnika eriala juurde. Asutame ka fondi, mis toetab just meie koostööprojektide rahastamist.“

Vastavalt lepingule pakub kontsern tudengitele võimalust kontsernis õppepraktikat teha ja kontserniga seonduvatel teemadel teadusuuringuid läbi viia. Samuti võimaldab kontsern ülikoolile oma töötajaid õppetöösse ja teadusprojektidesse kaasata. Koostöö rahastamiseks moodustatakse eraldi rahaline fond, mille suurus lepitakse kokku pärast konkreetse koostöökava kinnitamist.

BLRT Grupp on rahvusvaheline tööstuskontsern, mis viimasel seitsmel aastal on tunnistatud Eesti konkurentsivõimeliseimaks tööstusettevõtteks. Täna pakub kontsern Eestis tööd ligi 1800 inimesele ettevõtetes, mis tegutsevad eelkõige laevaremondi, metallikonstruktsioonide tootmise, masinatööstuse, metallitöötluse ja -müügi aladel. 12. juunil 2012 peab BLRT Grupp oma 100ndat juubelit.

TTÜ alguseks peetakse 1918. aasta 17. septembrit, kui algas õppetöö Eesti Tehnika Seltsi asutatud eestikeelses insenerikoolis, Tehnilistel Erikursustel. Siis sai õppida masinaehitust, elektrotehnikat, laevaehitust, hüdrotehnikat, ehitust ja arhitektuuri. Järgmisel aastal lisandusid maaparanduse, maamõõtmise ja tehnilise keemia osakond. TTÜs saab õppida 8 teaduskonnas ja 4 kolledžis. Tehnikaülikool on rohkem kui 14 000 tudengi ning 1125 õppejõu ja teadlasega Eesti inseneri- ja tehnikahariduse lipulaev.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes