• Eesti

BLRT sõlmis koostööleppe tuulikute tootjaga Gamesa

Tuuleenergia blogi - eteap February 28, 2012

BLRT Grupp ja Hispaania tuulikute tootja Gamesa kirjutasid alla vastastikuse mõistmise memorandumi, mis kinnitab kahe ettevõtete huvi koostöövõimaluste uurimise vastu Baltimaades.

Gamesa Põhja-Euroopa üksuse juht Dirk Matthys ütles, et Gamesa kavatseb laieneda Põhja-Euroopas ja eriti Baltimaades. “Seetõttu ootame koostöövõimaluste leidmist BLRT Grupiga, et seda kasvu toetada.”

BLRT Grupi juhatuse esimehe asetäitja Kristina Arutjunova sõnul on BLRT Grupil märkimisväärne kogemus avamere tuuleparkide komplekssete teraskonstruktsioonide tootmisel ning sõlmitud koostöölepe aitab tugevdada oma positsiooni taastuvenergiaturul. Koos Gamesaga plaanitakse uurida ka täiendavaid võimalusi, näiteks maismaa tuulikute tootmise loomist.

Vene-Balti Laevaehitustehasest välja kasvanud BLRT Grupp on mitmel alal tegutsev kontsern, kes on valinud tuuleenergeetika üheks oma strateegiliseks prioriteediks. Ettevõte omab oskusteavet ja ka praktilist töökogemust nii maismaa– kui ka meretuuleparkide erinevate konstruktsioonide ja spetsiaalaluste tootmisel. BLRT Grupp kuulub ka Eesti tuuleenergia klastrisse.

Gamesa tuulikuid on paidaldatud võimsusega üle 24 000 MW kokku 30 riigis. Ettevõttel on 30 tootmisüksust Euroopas, USAs, Hiinas, Indias ja Brasiilias ning töötajate arv ulatub 8000-ni. Lisaks tuulikute projekteerimisele, valmistamisele ja paigaldamisele pakub ettevõte ka opereerimis- ja teenindamisteenust ning arendab ka ise tuuleparke. Tänaseks on Gamesa rajanud tuuleparke koguvõimsusega üle 5000 MW ning töötab arendusprojektide kallal, mis võimaldavad ehitada Euroopas, Ameerikates ja Aasias veel 24 500 MW tuuleparke.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes