Martti Talgre: tagasiulatuv kärpimine nõrgendab investorite kindlustunnet
Eesti uudised - etea veebruar 7, 2012
Delfi, 07.02.2012
SEB korporatiivklientide osakonna juhataja Martti Talgre peab majandusministeeriumi poolt taastuvenergia tasu eelnõus tehtud ettepanekut alandada tagasiulatuvalt taastuvenergia toetusi olemasolevatele tootjatele investoritele heidutavaks.
“Igasugune tagasiulatuv kärpimine nõrgendab investorite kindlustunnet ning loomulikult tähendab vähenevaid välisinvesteeringuid Eesti taastuvenergeetikasse,” ütles Talgre.
Energeetikaprojektid on reeglina kõrge investeeringu algmaksumuse ja pika tagasiteenimisajaga. Nende projektide rahastamisel on stabiilsus ja prognoositavus Talgre sõnul võtmetähtsusega.
“Teiselt poolt mõistame riigipoolset tahet toetuse maksmise süsteemi efektiivistada, kuid tuleb arvestada, et kokkulepete ühepoolsel muutmisel võivad olla pikaajalised ja vahest ka etteennustamatud tulemused. Seega loodame, et jõutakse kõigi osapoolte ootusi mõistlikult arvestava kompromissini,” lausus ta.
