• Eesti

Väiketuulikutele tulemas kuni 70% toetus

Tuuleenergia blogi - eteap February 23, 2012

Seoses Luksemburgiga sõlmitud saastekvoodi müügilepingu muudatustega, on lähiajal võimalik taotleda toetust ka eramajade energiasäästlikkuse tõstmiseks, sh väiketuulikute kasutusele võtmiseks. Keskkonnaminister Keit Pentuse sõnul on saasteühikute müügitulust uuendusena võimalik toetada nii eramajade soojustamist kui ka nende juurde taastuvenergia lahenduste rajamist. “Eramajade omanikud, kes soovivad enda tarbeks elektritootmiseks paigaldada väikeseid tuulegeneraatoreid, päikesepatareisid, saavad selleks edaspidi ka toetust küsida,” selgitas Pentus.

KredExi kaudu on võimalik kuni 2014. aasta lõpuni eramajade soojapidavamaks muutmise ning taastuvenergeetika väikelahenduste kasutuselevõtu toetamiseks kasutada kuni 4 miljonit eurot.

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium on ette valmistanud ministri määruse eelnõu, mis sätestab täpsed tingimused ja korra eramute renoveerimiseks ja taastuvenergeetika väikelahenduste kasutuselevõtuks. Määruse eelnõu kohaselt toetatakse väikeelamu energiatarbe vähendamiseks tehtavaid rekonstrueerimistöid ja nende teostamiseks vajalike ehitustoodete ja ehitusmaterjalide soetamist, eramute rekonstrueerimistööde projekteerimist ja omanikujärelevalve teostamist ning taastuvenergia seadmete paigaldamist. Tootmaks väikeelamus elektrienergiat väiketuuliku või päikesepaneeli abil, on võimalik toetust saada kuni 70%. Lisaks võib toetust küsida soojusenergia tootmiseks mõeldud päikesekollektori paigaldamiseks 60% ulatuses.

Vaata ka

7 responses to “Väiketuulikutele tulemas kuni 70% toetus”

 1. KENA says:

  See on siis juba teine Kliima- ja energiaagentuuris tehtud programm, mis saab saastekvootidest rahastatud. Väga tore!

 2. Mati Tarvis says:

  Millal on oodat Majandus-ja Kommunikatsiooni Ministeeriumi
  poolt sätestavaid tingimusi ?

  Milliste kriteeriumite alla peab maal asuv talu minema, et väikese( kuni 20 kw ) tuulegeberaatori ja päikesepaneelide paigaldamiseks toestust saada.

  4 miljonit EUR on selgelt vähe – mille alusel otsustatakse, et see saab ja see ei saa ???

 3. etea says:

  To Mati Tarvis: Hetkel on „Rohelise investeerimisskeemi “Väikeelamute rekonstrueerimise toetus” kasutamise tingimused ja kord“ Majandus- ja Kommunikatsiooni ministeeriumi poolt saadetud teistele ministeeriumidele ja erialaliitudele kommenteerimiseks ning selle tähtaeg on 09.03. Loodetavasti siis varsti peale seda jõuavad tingimused ka Kredexi kodulehele.

 4. Tuuli says:

  Mis ajaks prognoositakse artiklis nimetatud omavalitsustele mõeldud juhendmaterjali valmimist?

 5. Kersti says:

  Kas saab paikesepaneelide toetust ka vaiksematele eramajadele. kuhu saata avaldused.

 6. Kersti says:

  millal hakkab see protsess peale ja kuhu poorduda

 7. etea says:

  Taotluste vastuvõtt algas 30.aprillil, kuid praeguse seisuga peatab Kredex selle 14.mail, vt http://www.tuuleenergia.ee/2012/05/kredex-peatab-taastuvenergia-toetuse-taotluste-vastuvotu/

  Lisainfo toetuse kohta: http://www.kredex.ee/eramaja/et/kas-minu-elamu-saab-toetust

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes