• Eesti

Energeetikatehnoloogia kontsern ABB liitus Eesti Tuuleenergia Assotsiatsiooniga

Tuuleenergia blogi - eteap March 13, 2012

Täna allkirjastasid ABB AS turundus- ja müügidirektor Toomas Tamme ning Eesti Tuuleenergia Assotsiatsiooni juhatuse esimees Martin Kruus lepingu, mille kohaselt liitub juhtiv energeetika- ja automaatikatehnoloogia kontsern ABB tuuleenergia ettevõtteid ühendava Eesti Tuuleenergia Assotsiatsiooniga.

ABB näeb läbi Eesti Tuuleenergia Assotsiatsiooni liikmeksoleku võimalust olla lähemal tuuleparkide arendajatele ning seeläbi edendada nii nende kui ka kogu tuulenergeetika valdkonna arengut. Pooled tõdesid, et tänaseks on tuuleenergia ilmselgelt muutunud jõuliselt edasiliikuvaks tööstusalaks, kus Eesti on oma esimesed sammud edu poole küll teinud, kuid kus leidub veel hulgi kasutamata võimalusi.

Eesti Tuuleenergia Assotsiatsiooni (ETEA) missiooniks on luua tuuleenergia arengule ja selle tehnoloogia arendusele sellised tingimused, mis tagavad tuuleenergia ja selle arendajate konkurentsivõime ning taastuvenergia laiema kasutuselevõtu kaudu puhta elukeskkonna säilimise. 2001. aastal loodud ETEA-s on hetkel 31 liiget. Eesti ettevõtete konkurentsivõime tugevdamiseks tuuleenergia tööstuses lõi ETEA 2010. aastal tuuleenergia klastri, mille liikmed kas juba osalevad või soovivad tulevikus kaasa lüüa rahvusvahelistes energiatootmis- ja tehnoloogiaalastes koostööprojektides.

ABB on ülemaailmne tehnoloogialiider energeetika ja automaatika valdkonnas, mille kliendid on infrastruktuuri- ja tööstusettevõtted. ABB tehnoloogiad aitavad klientidel vähendada tootmisega seotud keskkonnamõjusid. ABB kontsern annab tööd ligi 135 000-le inimesele sajas riigis. Eestis tegutseb ABB alates 1992. aastast, ettevõtte tegevus jaotub kolme valdkonda: tootmine (tuulegeneraatorid, sagedusmuundurid, elektrikilbid, komplektalajaamad); müük (ülekandevõrkude ja jaotusalajaamade projektid, kesk- ja madalpingetooted, automaatikaprojektid, robotid) ning korrashoiuteenused tööstusklientidele. ABB on pälvinud neli korda (2007-2009, 2011) Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse poolt välja antava „Aasta Välisinvestori“ auhinna ning korra (2008) Eesti parimale ettevõttele määratava „Ettevõtluse Auhinna“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes