• Eesti

Väiketuulikute toetuse taotlusvoor algab 30.aprillil

Tuuleenergia blogi - eteap April 5, 2012

Eramajade rekonstrueerimise toetuse raames saab alates 30. aprillist  taotleda 70% toetust elektrit tootvate taastuvenergia seadmete, sh ka väiketuulikute kasutusele võtmiseks. Toetuse maksimaalne määr on 30 000 eurot taotleja kohta ning seda võib kasutada kuni 11kW võimsusega tuuliku soetamiseks.

Nii taastuvenergia seadmete ostu kui ka paigaldust finantseeriv toetus on mõeldud eraisikutele, kes soovivad oma väikeelamu tarbeks elektrit ja soojust toota kasutades selleks tuule- ja päikese ressurssi. Väikeelamuteks loetakse üksik-, kaksik- ja ridaelamuid, kahe korteriga maju ja suvilaid või aiamaju, mis on kasutusel vähemalt neli kuud aastas. Soetada võib nii päikesekollektori soojusenergia tootmiseks kui ka väiketuuliku või päikesepaneeli elektrienergia tootmiseks. Juhul, kui taastuvenergia tootmisseadet ei ole võimalik võrku ühendada või sellega kaasnevad kulud on vähemalt kaks korda suuremad kui akupanga soetamine, siis on abikõlblik ka salvestusseadme ost ning paigaldus.

Taastuvenergeetika väikelahenduste toetamiseks on kokku kuni üks miljon eurot, mis tuleb saastekvootide müügist. Minimaalne toetuse määr on 1000 ning maksimaalne määr 30 000 eurot taotleja ühe väikeelamu kohta. Toetust hakkab väljastama KredEx, kelle kodulehel avaldatakse kogu taotlemiseks vajalik informatsioon järgmise nädala jooksul.

Vaata ka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes