• Eesti

Anto Raukas: oluline vähendada tarbijale kalli põlevkivielektri tootmise toetusi

Eesti uudised, Energiakaubandus - eteap May 19, 2012

Delfi.ee, 19.05.2012

Omanike Keskliidu volikogu esimees professor Anto Raukas kommenteeris Taastuvenergia Koja ettepanekut rohelise energia tasude vähendamise kohta, et lisaks roheenergiatasude vähendamisele on oluline ka vähendada tarbijale kalli põlevkivielektri tootmise toetusi.

Omanike Keskliit on huvitatud tarbijate elektriarvete vähendamisest ja Taastuvenergia Koja ettepanekud aitaksid seda kindlasti teha, lisas Raukas.

“Säästva Eesti Instituudi andmetel on põlevkivienergeetika subsiidiumid iga-aastaselt enam kui 800 miljonit eurot ehk 14 korda rohkem kui taastuvate allikate toetused,” mainis Raukas.

Raukas lisas, et tuleb ju silmas pidada, et kahe uue põlevkivikatla ehitus maksab ligikaudu miljard eurot, mis tuleb maksumaksjal lisaks elektriarvetele kinni maksta.

“Rahvale kuuluvat ressurssi põlevkivi müüakse Narva jaamadele otsustushinnaga, mis on turuhinnast oluliselt odavam. Põlevkivielektri hinnas on arvestamata ka tekitatud keskkonnakahjud,” kinnitas akadeemik.

“Selle raha suunamisel kodude energiasäästu võiksime 5 aastaga soojustada ära kogu olemasoleva elamispinna Eestis. Me ei toeta taastuvenergiat mitte sellepärast, et Euroopa Liit käsib, vaid taastuvenergeetika edendamine peab silmas tuleviku suundumusi ja erinevad taastuvenergia liigid rikastavad meie energiaportfelli. Sellest tulenevalt peab kiiremas korras looma tingimused taastuvenergia väiketootmislahenduste lihtsustatud liitumiseks võrku ja Omanike Keskliit kavatseb neil arengutel kindlasti silma peal hoida. Me ei pea mõistlikuks suuremahulist puiduga kütmist Narva jaamades ja täiesti lubamatu on selle doteerimine rohelise energia sildi all, mis diskrediteerib rahva silmis taastuvenergiat tervikuna,” lisas professor.

Vaata ka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes