• Eesti

Parts: Eramute renoveerimistoetus saab kindlasti jätku

Eesti uudised - eteap May 8, 2012

Äripäev, 08.05.2012

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) andmetel on väikeelamutele mõeldud renoveerimise- ja taastuvenergiaseadmete soetamiseks mõeldud toetusraha kaetud taotlustega juba pooleteise kordselt.

„Kui nõudlus on suur, tuleb leida võimalusi kindlasti jätkata,“ märkis Vapper. „Jätkame tööd ja otsime võimalusi toetusmeetme eelarvevahendite leidmiseks,“ märkis MKM-i avalike suhete osakonna juhataja Kalev Vapper.

Vapperi sõnul on üks võimalus leida toetusmeetmele lisaraha kvoodimüügist saadud vahenditest, mis avaneb järgmisel aastal. „Lisaks otsime ka teisi lahendusvõimalusi,“ lisas Vapper.

Vapper märkis, et antud toetusvõimaluste avanemine toetub ka ühele IRL-i valimislubadusele, milleks oli „Kodukulud alla“. Selline võimalus, kus toetatakse eramute-ja paarismajade energiasäästlikke lahendusi ja annab, täidab seda lubadust Vapperi sõnul täielikult.

Vapper tunnistas, et esimese piloodina avanenud meede on praegu teadaolevalt Baltikumis unikaalne ning pole ka teada analoogset näidet põhjanaabritelt.

Majandus- ja Kommunikatsiooniminister Juhan Parts ütles ehitusuudistele, et kindlasti on nüüd suurt populaarsust leidnud meedet hinnata ka kvalitatiivselt. „Seetõttu on vara öelda, milliseid muudatusi peab tegema. Sisuliselt on põhjust teha täpsem analüüs,“ märkis Parts

Minister peab kõige tõenäolisemaks meetmele lisaraha leidmiseks CO2 müügist saadud vahendeid, millele avaneb võimalus mitte varem kui järgminse aasta „On ka teine võimalus, saada lisaraha Euroopa Liidu struktuurfondidest, kuid siin saame rääkida alles alates 2014.-st aastast. Kvoodiraha puhul saame aga rääkida juba järgmisest aastast,“ selgitas Parts. Euroopa Liidu Struktuurfondide uus periood on 2014 – 2020.

Ministri sõnul on kindlast olemas toetusmeetme rakendamisel ka mõju ehitusturule, eriti väiksematele ehitusettevõtjatele. Et senini on rahastust saanud vaid riigiasutuste hooned, mille puhul on rahastatud nende energiatõhusamaks renoveerimist, siis nüüd on see võimalus ka eramaja- ja paarismaja omanikel.

Parts tõi esile, et meetme rakendamine pakub võimalusi ka taastuvenergiaseadmete tarnijatele ning siin on kindlasti turul tegutsejatele palju ruumi.

 

 

Vaata ka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes