• Eesti

Koda: Eestis on võimalik täielikult üle minna taastuvenergiale

Eesti uudised - eteap August 22, 2012

BNS, 22.08.2012

Eesti Taastuvenergia Koja ja Eesti Keskkonnaühenduste Koja koostöös valminud kavast selgub, et Eestis on võimalik 2030. aastaks üle minna 100-protsendiliselt taastuvale energiale elektri- ja soojusmajanduses.

Täielik üleminek on tehniliselt teostatav, majanduslikult otstarbekas ja keskkonnasäästlik, märkis koda pressiteates.

Eesti Taastuvenergia Koja juhataja ja kava ühe autori Rene Tammisti sõnul toob üleminek puhtale energiale kaasa madalamad energiahinnad, säästab loodust ning kindlustab energiajulgeoleku. “Eestis luuakse eeldused taastuvenergia kompetentsikeskuse tekkimiseks, mis lisab majandusele väärtust kasvatades eksporti ning luues kõrge kvalifikatsiooniga töökohti,” sõnas Tammist.

Eesti Keskkonnaühenduste Koja hinnangul on Eesti suurimaks keskkonnaprobleemiks põlevkivi põletamine ja seetõttu on vajalik koostöö alternatiivide reaalseks rakendamiseks. “Kahe koja koostöös valminud analüüs annab positiivse sõnumi, et taastuvenergia laialdane kasutamine võimaldab otsustavalt piirata põlevkivi põletamist, mis tekitab täna 80 protsenti kõigist Eestis toodetavatest jäätmetest, suure osa meie õhusaastest ning kasvuhoonegaasidest,” ütles Keskkonnaühenduste Koja koordinaator Silvia Lotman.

Taastuvenergia arendaja Hannes Tamjärve sõnul lubab kava Eestil ära kasutada oma majanduslikku ning geograafilist eripära, tagades seejuures veel ühe jõulise mootori Eesti majandusele. “Visioon on lennukas, kuid realistlik,” märkis ta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes