• Eesti

PAKRI ja Tehnopol annavad hoo energeetikaettevõtete kasvule

Eesti uudised - eteap August 31, 2012

Pakri Tööstus- ja Teaduspargi pressiteade, 29.08.2012

Paldiskis tegutsev PAKRI Teadus- ja Tööstuspark ning Tallinna Teaduspark Tehnopol sõlmisid koostöölepingu, mille alusel asutakse välja töötama spetsiaalseid teenuseid energeetika ja taastuvenergia ettevõtetele. Lisaks teenustele viiakse koostöös läbi PAKRI füüsilise kompetentsikeskuse rajamine.

„PAKRI avas uksed esimestele klientidele juulis ning nüüd soovime juurde kasvatada ka teenused, mis meie ettevõtete kasvu hoogustaksid“, ütles PAKRI Teadus- ja Tööstuspargi arendust vedava NN Arendus OÜ juhatuse liige Enn Laansoo, Jr.

„Käivitatavad teenused peavad aitama ettevõtetel kiiremini kasvada, eksporti käivitada ning leida sobilikku personali ekspertide näol“, lisas Laansoo.

Tehnopoli juhatuse liikme Alar Tamkivi sõnul on kahe aastane koostöö PAKRIga jõudnud konkreetsete tulemusteni, mille tunnistuseks on klientide ja teadmiste koondumine Paldiskisse.

„Tehnopolis tegutseb enam kui 150 tehnoloogiaettevõtet, kellele oleme väärtusteenuseid pakkunud üheksa aastat. Meil on kogemus infotehnoloogia, elektroonika, biotehnoloogia ja mehhaanika valdkonnas, mille saame nüüd üle kanda ka PAKRI energeetika ja taastuvenergia sektori firmadele“, ütles Tamkivi.

PAKRI Teadus- ja Tööstuspargi ärikeskkonna mudel töötati välja aastal 2007. Koostöös Tehnopoliga on koostatud pargi äriplaani, kaasatud esimesed partnereid ning liigutud võtmekliendi leidmise suunas.

Taastuvenergeetika, targa energiavõrgu, hoonete energiatõhususe ning energia salvestamise kompetentsi koondamisele suunatud PAKRI Teadus- ja Tööstuspark tegutseb 5000m2 suurusel pinnal ning kasvab ligi 60 hektari suurusele alale Paldiskis. PAKRI pakub taastuvenergeetika sektoriga seotud ettevõtetele vajaliku taristut ja teenuseid, toetades nii ettevõtete arengut ja teadustööd. Lisainformatsioon pakri.ee.

Tallinna Teaduspark Tehnopol on teadus- ja ärilinnak, mis on koduks alustavatele ja kasvavatele tehnoloogiaettevõtetele. Täna tegutseb Tehnopolis üle 150 ettevõtte ja naabruses asuvad Tallinna Tehnikaülikool ja IT Kolledž. Tehnopol pakub ettevõtetele sobivaid üüripindasid, äriarendusteenuseid, tihedaid koostöövõimalusi ülikoolidega ja rahvusvaheliste võrgustikega ning ekspertide tuge. Lisainformatsioon tehnopol.ee.

Paldiski linn on atraktiivne sihtkoht investeeringuteks tänu heale geograafilisele asukohale, olemasolevale infrastruktuurile ja suurele arengupotentsiaalile. Piirkonna arengut toetavad veelgi Paldiskis asuvate ettevõtete aktiivne ühistöö ning ärikliima. Lisainformatsioon: paldiski.ee ja investinpaldiski.ee.

Vaata ka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes