• Eesti

Tuuleenergiat kasutatakse ka kodudes

Eesti uudised, Tuuleenergia - eteap August 8, 2012

Virumaa Teataja, 08.08.2012

Tudu lähedal asuva Suigu küla ainus elanik saab toas tule põlema panna, televiisorit vaadata, külmikut kasutada, triikida ja kaevust vett pumbata, kuid elektriliine külla ei lähe. Üle-eelmisest aastast on kasutusel on hoopis taastuvenergia – tuulegeneraator ja päikesepatareid.

Lähim elektriga koht on Tudu ning 6,2 kilomeetri kaugusele oleks liinide vedu olnud väga kallis.

500vatine tuulegeneraator ning päikesepaneelid läksid maksma umbes 3835 eurot, lisaks enda töö nende paigaldamisel. Taastuvenergia projekti eest tasusid lisaks majaomanikule ka riik ja Vinni vallavalitsus.

Taastuvenergiat soovivad inimesed kasutada mitmesugustel põhjustel.

Väike-Maarja vallavalitsus väljastas mais ehitusloa Eldur Eelmaale 10 kW võimsusega tuulegeneraatori püstitamiseks Pandivere külas Kaiavere talus.

Enne ehitusluba väljastati projekteerimistingimused, mille kohaselt on rajatise ehk tuuliku maksimaalne kõrgus 25 m maapinnast. “Luba taotleti oma majapidamise tarbeks elektrienergia tootmiseks, kuna see võimaldab ehitusloa taotleja arvates hoida kokku majanduskuludelt,” ütles Väike-Maarja vallavanem Indrek Kesküla.

Ta lisas, et tuulegeneraatori püstitamine on võimalik, kuna elamu asub hajaasustuspiirkonnas ning energiatootmine ei sega naabreid.

Väike-Maarja vald väljastas samasugused projekteerimistingimused ka Määri külas asuva Rõnga kinnistu puhul, kuid ehitusluba veel taotletud ei ole.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes