• Eesti

Uus kava toetub tuuleparkidele

Eesti uudised, Tuuleenergia - eteap August 24, 2012

E24, 24.08.2012

Rohelise energia kasuks lobistajad koostasid mõttepaberi.

100-protsendiliselt rohelisele elektrile ülemineku plaan toetub peamiselt suurtele avameretuuleparkidele, nii peaks roheliste mõttepaberi järgi aastal 2030 tulema üle 60 protsendi elektrist sealt.

Taastuvenergia Koja juht Rene Tammist märkis, et see pole ülemäära keeruline. Tema sõnul on selleks vaja 500 megavati võimsusega maismaa- ja 1500 megavati võimsusega avameretuuleparke.

Olemasolevate tuuleparkide võimsus on Tammisti sõnul 184 megavatti, sel aastal lisandub 100 megavatti ja kahe eeloleva aastaga veel 175.

Avamere 1500 megavatti annaksid kolm tuuleparki ja ka need on juba ettevalmistamisel Nelja Energia, Eesti Energia ja veel ühe arendaja poolt.

Tammisti sõnul näitab nende värske analüüs, et Eestil on võimalik minna täielikult üle taastuvenergia kasutamisele nii sooja- kui ka elektrimajanduses aastaks 2030. Tammisti sõnul on üleminek tehniliselt teostatav, majanduslikult otstarbekas ja keskkonnasäästlik.

Rohelise elektri ja soojamajanduse ülesehitamiseks kulub ligi kuus miljardit eurot. Analüüsi järgi oleks ambitsioonika investeerimisprogrammi rahastajad erainvestorid, kuid nende rahapaigutused eeldavad riigi tuge.

Loe lähemalt E24-st.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes