• Eesti

Veskimägi: Balti riike ei saa Euroopaga liita ilma Kaliningradita

Eesti uudised - eteap August 7, 2012

BNS, 07.08.2012

Eleringi juhatuse esimehe Taavi Veskimägi hinnangul ei ole Balti riike võimalik desünkroniseerida Venemaa ühendenergiasüsteemist ja liita Kesk-Euroopaga ilma Kaliningradita.

Veskimägi kirjutab oma blogi viimases sissekandes, et 1. augusti öösel katsetas Venemaa, kas Kaliningradi elektrisüsteem suudab autonoomselt tegutseda. “Mina isiklikult ei usu, et Balti riike on võimalik kunagi desünkroniseerida Venemaa ühendenergiasüsteemist ja liita Kesk-Euroopaga ilma Kaliningradita.”

“Isegi tänased soojuselektrijaamade plokid on Kaliningradi jaoks liiga suured, rääkimata tuumajaamast,” lisas Veskimägi.

Ta märkis, et probleemid, mis on Balti riikides, kui väikeses energiasüsteemis suurte tootmisseadmetega, korduvad Kaliningradis veel oluliselt võimendatumana.

Veskimägi lisas, et ei saa jagada Leedu energeetikaministri Arvydas Sekmokase optimismi, kes leidis, et Venemaa katsetused Kaliningradi elektrisüsteemiga tähendavad, et Venemaa teeb ettevalmistusi Balti riikide lahutamiseks SRÜ riikide elektrisüsteemide ühendusest IPS/UPS.

“Potentsiaalselt on õhus Balti riikide desünkroniseerimisel tekkiv konflikt venelastega ja küsimus on nende võimalustest ühepoolselt Balti riike survestada desünkroniseerimisest loobuma ilma Kaliningradi oluliselt mõjutamata. Seni on olnud valitsev usk, et Kaliningrad sõltub Balti riikide võrgust,” kirjutas Veskimägi.

Küll aga pole Veskimäe sõnul teada kas ja kui palju tegelikult sõltub Kaliningradi elektrisüsteem Balti riikidest.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes