• Eesti

Vaivarasse kavandatav tuulepark ületab võimsuselt kõiki olemasolevaid

Eesti uudised, Tuuleenergia - eteap September 10, 2012

ERR Uudised, 08.09.2012

Vaivara valla lõunaossa kavandatava tuuleelektrijaama võimsus on suurem kui kõigil täna Eestis töötavatel tuuleparkidel kokku.

AS Roheline Elekter tahab endisele kaevandusalale püstitada 85 tuulegeneraatorit koguvõimsusega 255 MW, mis on võrreldav Auvere uue põlevkivielektrijaamaga. Praegu käib tuulikupargi keskkonnamõjude hindamine, ehitusega loodetakse alustada umbes aasa pärast, vahendasid ERRi raadiouudised.

ASi Roheline Elekter nõukogu esimehe Andres Sõnajala hinnangul on tegemist perspektiivse projektiga. “Mina arvan, et Eestis on tuulel väga suur potentsiaal. Me saame küll taastuvale energiale üle minna aastaks 2030, kasutades nii tuuleparke kui ka muid taastuvenergia allikaid,” ütles Sõnajalg.

Võimalikud riskid, mis võiksid suurprojekti ohustada, on Sõnajala arvates eeskätt poliitilised.

Kavandatava tuuleelektrijaama maksumus ei ole veel täpselt teada, kuid see võib ulatuda mitmesaja miljoni euro kanti.

Vaivara vallavalitsus on tuuleelektrijaama rajamisega päri, erilist vastuseisu pole ka valla elanike seas, kinnitas abivallavanem Mati Männisalu. Ta selgitas, et tuuleelktrijaama alla jääv territoorium on endine karjääriala, kus põlevkivikaevandamine on tänaseks päevaks valdavalt lõppenud. “See on maa-ala kasutusse võtmine parimal võimalikul viisil,” ütles Männisalu.

Vaivara on muutumas tuuleenergeetika arendajate meelispaigaks. Tuulikuparkide kasuks räägib mere lähedus, hõre asustus ning sobilike elektriliinide liitumiskohtade olemasolu. Samas on vald kehtestanud ka piiranguid, tõrjumaks tuuleparkide arendajaid miljööväärtuslikest paikadest eemale.

Vaata ka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes