• Eesti

Volikogu tõrjub tagasi uusi tuuleparke

Eesti uudised, Tuuleenergia - eteap September 27, 2012

Lääne Elu, 27.09.2012

Noarootsi volikogu on kahel viimasel kuul lükanud tagasi kaks taotlust sooviga rajada Höbringisse tuulepark.

Esmaspäeval lükkas voliko­gu tagasi Saare Energia OÜ ja Signifer OÜ taotluse algatada detailplaneering, et püstitada Höbringisse kolm 0,6 MW võimsusega tuulikut.

Kuu aega tagasi, augustis lükkas volikogu tagasi Baltic Wind Energy OÜ soovi alga­tada Höbringi tuuleelektrijaama teemaplaneering. Tuule­park taheti püstitada Höbringi külla Nõva valla piiri ääres asuvale 380 ha suurusele met­saga kaetud alale.

„Meil on rohelist energiat juba piisavalt,” ütles voliko­gu aseesimees Vladimir Belo­vas. „Eelmisegagi on problee­me ja rahvale on lubadus an­tud, et tuuleparke rohkem ei tule.”

Volikogu võttis sel kevadel seisukoha, et uusi tuuleparke valda ei planeerita, sest prae­guste tuulikute müra häirib elanikke ja puhkajaid.

Noarootsi vallas on kaks tuuleparki. Vanakülas on kolm tuulikut võimsusega 9 MW, Aulepas 16 tuulikut võimsusega 48 MW.

Nende tuuleparkide rajami­sega on valla üldplaneeringu­ga kavandatud tuuleparkide alad realiseeritud ja vald and­nud oma panuse taastuvenergia tootmisse, põhjendas voli­kogu äraütlemist.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes