• Eesti

Eesti Energia kavandab Tootsi suursohu 7,5-megavatist tuulikuparki

Eesti uudised, Tuuleenergia - eteap October 1, 2012

BNS, 01.10.2012

Vändra vallavalitsus algatas Tootsi suursoo ala ja tuulepargi teemaplaneeringu koostamise ja strateegilise keskkonnamõju hindamise (KSH) läbiviimise, tuulepargi arendaja Eesti Energia kavandab sinna tõenäoliselt rohkem kui viie tuuliku ehitamist koguvõimsusega üle 7,5 megavati.

Tootsi suursoo puhul on tegemist valdavalt ammendatud turbaväljaga ja kogu planeeringuala suurus on ligikaudu 4150 hektarit.

Teemaplaneeringu koostamise käigus selgitatakse elektrituulikute võimalik arv, võimsus ja asukoht. Muuhulgas määratakse puhkealade asukohad ning täpsustatakse rohelise võrgustiku piire ja toimimistingimusi ning maardlate kasutust. Teemaplaneeringuga täpsustakse Vändra valla üldplaneeringut ning tuulikupargi asukoht on välja valitud Pärnu maakonnaplaneeringuga Tuuleenergeetika teemaplaneering Pärnu maakonnas.

Planeeringut koostab ja KSH-d viib läbi Ramboll Eesti AS. Planeeringu koostamist korraldab Vändra vallavalitsus ja selle kehtestab Vändra vallavolikogu.

KSH programm on avalikul väljapanekul selle nädala esmaspäevast ületuleva nädala esmaspäevani ja selle ajal jooksul saab programmile esitada küsimusi, vastuväiteid ja ettepanekuid. Programmi avalik arutelu toimub 17. oktoobril Tootsi lasteaed-põhikoolis.

Taotluse tuulepargi teemplaneeringu ja KSH algatamiseks esitas Eesti Energia vallale mullu juunis.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes