• Eesti

Noarootsi vald ei luba uusi tuuleparke

Eesti uudised, Tuuleenergia - eteap October 30, 2012

Lääne Elu, 30.10.2012

Noarootsi vallavolikogu lükkas tagasi taotluse püstitada Höbringi külla uus tuulepark, kuid Baltic Wind Energy vaid­lustas volikogu otsuse.

Volikogu leidis augustis tuuleparki tagasi lükates, et Noa­rootsis on juba kaks tuuleparki, Vanaküla ja Aulepa. Inime­sed on nende müra jm ebamu­gavuste üle nurisenud ja voli­kogu on 2010. aastal kohalike­le lubanud, et rohkem tuuleparke valda ei tule.

Baltic Wind Energy meelest ei piisa neist põhjendustest, et teemaplaneeringu algatami­sest keelduda.

Baltic Wind Energy selgitab volikogule saadetud kirjas, et on korduvalt kinnitanud oma valmisolekut kompromissi­deks ja paindlike lahenduste leidmiseks, sh uuringuiks ja konkreetseiks tegudeks.

Just planeeringu koostamisel saaks välja selgitada piirkon­da sobiv lahendus, mis arves­tab praegust elukeskkonda ja kohaliku omavalitsuse nõudmi­si ning seatud tingimusi.

Baltic Wind Energy tellimu­sel on juba valminud Höbringi tuulikupargi keskkonnamõju eelhindamine ja seal ei ole as­jaolusid, mis võiksid välistada tuulikupargi püstitamise, sei­sab väides.

Noarootsi vallavanem Anni­ka Kapp ütles, et ka oktoobris jäi volikogu oma otsuse juurde ja lükkas vaide tagasi.

Nüüd võib vaide esitaja pöör­duda Lääne maavalitsuse või kohtu poole.

Saare Energia ja Signifer OÜ tahavad Höbringi külla 5,3 ha suurele maatükile püstitada kolm 0,6 MW võimsusega Enercon E-44 tüüpi tuulikut.

Noarootsis on juba 19 tuuli­kut koguvõimsusega 57 MW sh kolm tuulikut võimsusega 9 MW Vanakülas ja 16 tuulikut 48 MW võimsusega Aulepas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes