• Eesti

Eesti Energia teeb meretuulepargi rajamiseks eeltööna linnu-uuringuid

Eesti uudised, Tuuleenergia - eteap November 6, 2012

BNS, 06.11.2012

Eesti Energia teeb Liivi lahele avameretuulepargi püstitamiseks eeltööna linnu-uuringuid Kihnu saarel, ettevalmistustööd kestavad veel aastaid ja meretuulikute ehitamist tahab ettevõte alustada kõige varem 2020. aastal, kirjutab Postimees.

Linnu-uuringud kestavad veel tuleva aasta lõpuni. Uuringute juhi Mati Kose sõnul ei tohiks esimeste kuude andmete põhjal olla otseseid takistusi, et Liivi lahte ei võiks rajada kaht tuuleparki.

Praeguseks on Eesti Energia välja valinud kaks ala, üks Kihnu lõunaninast edelas ja teine kagus, 10-12 kilomeetrit saarest. Esialgse hinnangu järgi võiks seal olla tuulepark, mille võimsus on kokku umbes 500 megavatti.

Eesti Energia taastuvenergia juht Innar Kaasiku sõnul tahab ettevõte ehitustegevusega parimal juhul alustada 2020. aastal. Tegemist on pikaajalise protsessiga, mille ettevalmistamine võtab mõned miljonid eurod.

Meretuuleparkide rajamine läheb Eestis väga vaevaliselt ja järgmise sammuna olekski vaja otsustada, kuhu meres tuuleparke ehitada tohiks, märgib Postimees.

Leht kirjutab, et siseministeerium algatas äsja kahe mereala planeeringu Hiiumaa rannavetes ja Pärnumaal Liivi lahes. Valmima peavad need alles 2016. aasta lõpuks. Hiiumaa rannikule peaks tulema Nelja Energia 1000 megavatise võimsusega tuulepark.

Pärnu maavalitsuse nõunik Raine Viitas ütles lehele, et maavalitsustel pole oskusi ega ka aega teemaplaneeringuga tegelemiseks. “Maavalitsustel ei ole teadmisi merealade kohta, metoodikat ega raha merealade pikaajaliste uuringute jaoks,” ütles ta.

Leht märgib, et ka tuuleparkide planeerimine läheb aina raskemini, mida näitab hiljuti valminud Lääne-Eesti nelja maakonna ühisplaneering, mis pidi kindlaks määrama sobivad alad maismaatuuleparkide jaoks. Maavalitsused ei saa planeeringut kehtestada, kuna tuuleparkide arendajad vaidlustasid selle põhjusega, et planeering keelab tuulikute püstitamise elumajale lähemale kui üks kilomeeter. Seadus lubab aga püstitada lähemale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes