• Eesti

Nelja Energia nimetas ametisse Läti esinduse tegevjuhi

Eesti uudised - eteap November 7, 2012

BNS, 07.11.2012

Taastuvenergia tootja Nelja Energia nimetas ametisse Läti esinduse tegevjuhi, kelle ülesandeks saab tütarettevõtte ja selle tuuleenergia projektide juhtimine. Naburgsi eesmärgiks oma uuel ametikohal on leida teostatavaid taastuvenergia projekte ning arendada koostööd Läti energiasektori ja teiste huvigruppidega.

Naburgsil on ulatuslikud kogemused investeerimispanganduse ja taastuvenergia projektide arendamise alal. Enne Nelja Energiaga liitumist on ta töötanud DnB panga ja Riia rahvusvahelise lennujaama jaoks. Tal on nii MBA kui ka MSc kraad Växjö ja Södertörns’i ülikoolidest Rootsis ning Oslo ülikoolist Norras.

Naburgsi hinnangul on Lätil suur potentsiaal suurendada riigi energeetilist sõltumatust jätkusuutlikul viisil, sest Lätis on head looduslikud eeldused rohelise energia tootmiseks – rikas biomassi, 531 km pikkune tuuline rannajoon, kasutamata põllumajandusmaa ja pikaaegne hüdroenergia kasutamise traditsioon. Ta ütles: “Ühendades Nelja Energia Eesti ja Leedu tuuleenergia kogemuse ja enamus investori – Norra munitsipaalettevõtte Vardar Eurus kõrged väärtused on meie eesmärgiks saada juhtivaks tegijaks ka Läti turul. Valmistame hetkel ette nii tuuleenergia projekte kui ka uurime biogaasi ja biomassi võimalusi.”

4Energia SIA emafirma Nelja Energia AS juhatuse esimehe Martin Kruusi hinnangul on suurim kasvupotentsiaal Lätis. „Meie grupi investeeringud taastuvenergiasse Baltimaades ületavad 300MEUR ja olles juba investeerinud projektidesse Eestis ja Leedus on ettevõte valmis eraldama olulise osa oma tulevastest investeeringutest Läti majandusesse ja taastuvenergiasse,“ sõnas Kruus.

Taustaks

4energia SIA kuulub Baltikumi suurimale tuuleenergia ettevõttele Nelja Energia, mille suurimad aktsionärid on Vardar Eurus (60%), omanikeks Norra Buskerud`i maakonna omavalitsused ja NEFCO, Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupank (EBRD, 11%) ning Eesti investorid (29%). Nelja Energia tuuleenergia portfelli maht jõuab 2012. aastal 230 MW-ni ja toodang ületab 400 GWh.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes