• Eesti

Rootsi saadik mures energiatootjate pärast

Maailma uudised - eteap December 7, 2012

Saarte Hääl, 07.12.2012

Eesti valitsuse otsus kärpida taastuvenergia toetusi pani Rootsi suursaadiku Jan Palmstierna kirjutama murekirja majandusminister Juhan Partsile.

Suursaadiku sõnul on säärased otsused kahjulikud siin tegutsevatele välismaistele energiatootjatele. Ta toob näiteks Saaremaal tegutseva ettevõtte Baltic Wind OÜ, mis kuulub rootslastele ja millele kuulub siin kaks tuugenit.

Suursaadik märgib, et ettevõtjad pöördusid tema poole murega, et nende 10-aastane töö Saaremaal saab sellise otsuse tõttu tagasilöögi. Nasval tuugeneid omav Baltic Wind on suursaadiku sõnul teinud märkimisväärseid investeeringuid. Rootsi suursaadik vahendab firma muret, et valitsuse säärane käitumine on mõistetamatu, kuna tootjatele oli varem antud lubadus, et toetuse maht ei vähene 12 aasta jooksul pärast tootmise alustamist.

Firma plaanid olid saadiku sõnul tehtud kuni 25-aastaseks perioodiks ning seega on olulised ka taolised lubadused, nagu eespool mainitud.

Valitsuse varasemate lubaduste murdmine, mis puutub taastuvenergia toetusse, annab suursaadiku arvates ka väga halva signaali teistele Rootsi investoritele, kes Eestis tegutsevad, ja vähendab oluliselt usaldust Eesti seadusandluse vastu.

Taastuvenergia tootmismahud Eestis on viimastel aastatel oluliselt kasvanud, moodustades mullu Eesti elektritarbimisest 13 protsenti. Kuna taastuvenergia tootmine on oluliselt kallim kui põlevkivielekter, on see muutunud tarbijatele märkimisväärselt koormavaks, moodustades ligi kümnendiku elektriarvest, põhjendas ministeerium taastuvenergia toetuste kärpimist.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes