• Eesti

Saksamaal püstitati esimene puidust torniga megavatine tuulik

Tuuleenergia blogi - eteap December 21, 2012

Eile, 20. detsembril avasid Saksamaa keskkonnaminister Peter Altmaier ja Alam-Saksi liidumaa valitsusjuht David McAllister Hannoveris maailma kõrgeima puust torniga tuuliku TimberTower, mille masti kõrguseks on 100 meetrit ning mille tipus toodab nüüd veelgi keskkonnasõbralikumalt elektrit 1,5 megavatine Vensys Energie AG generaator.

Välimuselt meenutab puidust TimberTower tavapärast tuuliku masti – alt laiem ja ülevalt kitsam ning sees nii lift kui ka redel gondli sisse pääsemiseks.

Torni välja töötamine läks maksma umbes viis miljonit eurot ning täna arendatakse juba ka 140 meetri kõrgust puidust jalga elektrituulikute tarbeks. Ettevõtte hinnangul suudavad nad seni tuulikumastide materjalidena kasutatud terase ja betooniga hinnas konkureerida juba järgmisel aastal. Puidu kõrgtehnoloogiaga ühendav TimberTower on valmistatud liimpuidust ning see monteeritakse kohapeal, mis teeb projekti logistiliselt tavapärasest lihtsamaks, kuna torni osad ei vaja eritransporti.

Tuuleenergia on juba täna üks puhtaimatest energia tootmise viisidest. Valmistades tuuliku masti terase asemel puidust suudab see tehnoloogia senisest veelgi enam säästa loodust ning ära hoida kasvuhoonegaaside õhku paiskumist.

Ligi 100 tonni kaaluv TimberTower tuulik varustab elektriga umbes 1000 majapidamist.

Vaata ka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes