• Eesti
  • English

Euroopas installeeritakse rohkem kui üks meretuulik tööpäevas

Tuuleenergia blogi - eteap January 29, 2013

Euroopa Tuuleenergia Assotsiatsiooni (EWEA) andmetel installeeriti  ja ühendati Euroopas 2012. aastal võrku 293 meretuulikut – see on rohkem kui üks tuulik tööpäevas. Kümne Euroopa riigi peale on nüüdseks 55 meretuuleparki, mis koosnevad kokku 1662 tuulikust.

Eelmisel aastal installeeritud meretuulikute koguvõimsus on 1165 megavatti (MW), mis on võrreldes 2011. aastaga 33% rohkem. Meretuuleparkide võimuseks kokku on 4995 MW.

Merre ehitatud tuuleelektrijaamade poolest on Euroopa riikide hulgas esikohal Suurbritannia, kus on ehitatud peaaegu 60% avamere tuuleparkidest. Talle järgnevad Taani 18, Belgia 8 ja Saksamaa 6 protsendiga.

„Avamere tuuleenergia kasvab kindlalt,“ ütles EWEA poliitikadirektor Justin Wilkes. „Aga uute tootmisseadmete kaalukad numbrid ei muuda asjaolu, et ka tuuleenergia tööstust on tabanud poliitiline ja õiguslik ebastabiilsus, majanduskriis ja kõrgemad kapitalikulud.“

Wilkes jätkas: „Euroopa on meretuuleenergias liider ja see võiks luua veelgi enam töökohti, kui valitused annaksid investoritele suurema poliitilise kindluse ja laheneksid võrguühenduse probleemid.“

Aastal 2012 paigaldatud tuulikud moodustavad meretuuleenergia investeeringutes ligikaudu neli miljardit eurot. Edasised väljavaated aastateks 2013 ja 2014 on positiivsed, kuna 14 meretuulepargi projekti on ehituses ning need suurendavad installeeritud võimsust täiendavalt 3300 MW, kasvatades kogu meretuuleenergia võimsuse Euroopas 8300 MW-ni.

Eestis meretuuleparke veel ei ole, arendamisel on tuuleenergia projektid Neugrundi, Liivi lahe ja Loode-Eesti rannikuvetes.

Vaata lisaks:

Täielikult võrku ühendatud meretuulikud aastal 2012

Kogutabel 2012. aasta lõpuks paigaldatud meretuulikutest, tuuleparkidest ja installeeritud võimsustest

Kumulatiivsed ja aastased meretuuleenergia installeerimised (MW) 1993 – 2012

 

Vaata ka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes