• Eesti

Maavanem pole veel otsustanud

Eesti uudised, Tuuleenergia - eteap January 15, 2013

Hiiu Leht, 15.01.2013

Hiiu Leht uuris, kas maavanem on jõudnud otsusele, kehtestada või mitte kehtestada pikka aega vaidlusi põhjustanud Hiiu maakonna tuuleenergeetika teemaplaneering.

Hiiu maavanem Riho Rahuoja ütles, et on tutvunud kõigi laekunud 23 muudatusettepanekuga ning mitmed neist läbi arutanud maavalitsuse ja siseministeeriumi vastava ala ekspertidega.

Maavanem rääkis, et suur osa ettepanekutest puudutab järgmise tasandi planeeringuid, üld- ja detailplaneeringuid ja neid saab arvesse võtta juba vastavate planeeringute ettevalmistamisel. Saadetud kirjades tehti ettepanekuid arvestada ka teiste taastuvenergeetika võimalustega, teha täiendavaid keskkonnauuringuid, välja töötada kompensatsioonimehhanismid kohalike elanike jaoks jne.

“Järgmise sammuna saadan ma planeeringu järelvalve tegemiseks siseministeeriumile, planeeringu kehtestamise või mittekehtestamise saan otsustada pärast kõikide etappide ja protseduuride läbimist,” selgitas maavanem.

Järgmine Hiiu maakonnaplaneeringu tuuleenergeetika teemaplaneeringu avalik arutelu algab 21. jaanuaril kell 16 Käina kultuurikeskuse väikeses saalis.

Planeeringu eelmisel, 14. detsembri avalikul arutelul ütles maavanem, et ei tea, kumba otsust ta rohkem kahetseks, kas Hiiumaale suuri elektrituuleparke võimaldava planeeringu kehtestamist või kehtestamata jätmist.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes