• Eesti

Riik soovib vaidlust Skinest Energiaga riigikohtus jätkata

CO2 kaubandus, Eesti uudised - eteap January 31, 2013

BNS, 31.01.2013

Valitsus otsustas neljapäeval kabinetiistungil riigikohtus jätkata AS-iga Skinest Energia peetavat vaidlust ettevõtte nõutava saastekvoodi müügi toetuse üle, seni on riik halduskohtus ja ringkonnakohtus asjas kaotajaks jäänud.

Valitsus otsustas asja riigikohtusse edasi kaevata, ütles peaminister Andrus Ansip BNS-ile neljapäeval.

Keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus teavitas kabinetiistungil valitsuse liikmeid kohtuasja seisust, edasikaebamise perspektiivist ja võimalikust kahjunõudest, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Tallinna ringkonnakohus ei rahuldanud tänavu 15. jaanuaril keskkonnaministeeriumi apellatsioonkaebust halduskohtu otsusele. Riigikohtule kassatsioonkaebuse esitamise tähtaeg on 14. veebruaril.

Skinest Energia vaidlustas aprillis halduskohtus keskkonnaministeeriumi otsuse Rõuste tuulepargile süsinikdioksiidi (CO2) ühisrakendusprojekti heakskiidukirja väljaandmata jätmise kohta, mistõttu ettevõte ei saa riigipoolset toetust saastekvoodi müügist.

Tallinna halduskohus tunnistas mais tehtud otsusega Rõuste tuulepargi projektile heakskiidukirja väljastamisest keeldumise õigusvastaseks. Kohus jättis rahuldamata tühistamis- ja kohustamistaotlused. Keskkonnaministeerium taotles apellatsioonkaebusega ringkonnakohtult halduskohtu otsuse tühistamist osas, millega kohus Skinest Energia AS kaebuse rahuldas ja kohtult uut otsust, millega Skinest Energia AS kaebus jäetaks rahuldamata, ütles ringkonnakohtu pressiesindaja Anneli Vilu BNS-ile.

Energiafirma taotles kohtus Rõuste tuulepargi projektile keskkonnaministri heakskiidukirja väljastamist või heakskiidukirja väljastamiseks Skinesti taotluse uuesti läbivaatamist.

Keskkonnaministeerium esitas mullu heakskiidukirja kooskõlastamiseks majandus-ja kommunikatsiooniministeeriumile (MKM), kelle hinnangul ei olnud selle väljastamine piisavalt põhjendatud. MKM-i vastusele viidates saatis keskkonnaministeerium mullu septembris Skinest Energiale kinnituse heakskiidukirja väljastamata jätmise kohta.

MKM ütles oma kirjas keskkonnaministeeriumile, et elektritootja toetamine saastekvoodi müügist ei ole piisavalt põhjendatud tingimustes, kus elektriturul makstakse energiaallikana tuult kasutavale tootjale piisavaid toetusi, et normaalse majandamise korral teenida head kasumit. MKM hinnagul saab ettevõte regionaalselt energiaturul teenida elektri müügist kuni 100 eurot megavatt-tunni kohta, samal ajal kui näiteks Rootsis saavad tuulepargid suurepäraselt hakkama teenides elektri müügist 85–90 eurot megavatt-tunni kohta.

Samuti oli Skinest oma heakskiidukirja taotluses MKM hinnagul esitanud tegelikkusele mittevastavaid andmeid, mida Eesti ametiasutused ei peaks ministeeriumi hinnangul vaikides aktsepteerima. Keskkonnaministeerium ei soovinud heakskiidukirja küsimust käimasolevale kohtuasjale viidates kommenteerida.

One response to “Riik soovib vaidlust Skinest Energiaga riigikohtus jätkata”

  1. Rommi says:

    Valisus eesotsas Partsuga ei soovi toetada keskkonna säästuprojekte vaid keskkonna saasteprojekte nagu Narva põlevkivielektrijaamad, keda Partsu sõnul tuulepargid CO2 kvoote välismaale müües lubatud saastekvootidest ilma võivad jätta. See jutt Roosti teemal on aga täielikult mööda, seal vähemalt garanteerib riik taastuvenergia toetuste maksmist, meil aga pole Skinest Energia alates tootmise algusest 2008 aastast siiani saanud ühtki senti taastuvenergia toetust – kõik see tarbijatelt kogutud raha ongi jäänud Eleringi taskusse. Kahekordne võit eelnevates kohtutes on tegelikult positiivne indikaator. See näitab tegelikkuses, et ega ministrid ei saa toimetada Eesti riigis oma suva ja maailmavaadete põhjal, vaid peavd järgima seadust ja ka EU seaduseid. Ja kui Skinest Energia peaks lõplikult võitma selles asjas, siis soovitan see kahjunõue esitada otse süüdiolevatele ministritele, nende vara haamri alla ja palk kahjukatteks!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes