• Eesti

Komisjon soovib elektrituruseaduse muudatusi täiendavalt hääletada

Eesti uudised - eteap February 11, 2013

BNS, 11.02.2013

Riigikogu majanduskomisjon otsustas esmaspäeval elektrituruseaduse muutmise seaduse kolmapäevase täiskogu päevakorrast välja võtta ja osa muudatusettepanekuid veel täiendavalt läbi hääletada.

“Seal on veel palju ebaselgust, sõnastused vajavad veel täpsustamist. Osa muudatusettepanekuid me hääletasime läbi, aga me otsustasime selle täiskogu päevakorrast välja võtta, et majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) jõuaks sõnastusi selliselt lihvida, et need oleksid aktsepteeritavad,” ütles komisjoni esimees Kaja Kallas BNS-ile.

Osa muudatusettepanekuid olid Kallase sõnul tehnilist laadi, mis hääletati läbi lihtsalt täpsustuseks, et asjadest õieti aru saada. “Ja paar ettepanekut, mis olid sisulised, jäidki lahtiseks, sest MKM ei osanud kõikidele täpselt vastuseid anda,” ütles Kallas.

Nende ettepanekute arutamist jätkab komisjon oma järgmisel istungil, lisas Kallas.

Jaanuari lõpus otsustas komisjon elektrituruseaduse eelnõu muuta nii, et taastuvenergia toetuse saamise õigust määrava uute ja vanade tootjate eristamise piir nihutataks tänavu 1. märtsile. Kallas selgitas toona, et piirtähtaega ei saa ajastada vastavalt seaduse jõustumisele seetõttu, et seaduse jõustumisega on seotud Euroopa Komisjoni riigiabi luba.

Lisaks jättis komisjon sisse tuuleenergia toetuse piiramise 600 gigavatt-tunniga aastas. Võrreldes mullu suvel sõlmitud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ning taastuvenergia tootjate memorandumi tingimustega saadav toetus väheneb, selgitas Kallas.

Eelnõusse tehti ka muudatus, mille järgi saavad taastuvenergiatoetust ka need tootjad, kes toodavad seda oma tootmise tarbeks, sealjuures pole toetuse saamiseks oluline see, et ettevõte peaks toodetava elektrienergia võrku andma.

Tehtud muudatusettepanekuid on kõvasti kritiseerinud nii Eesti Tuuleenergia Assotsiatsioon kui ka Eesti Taastuvenergia Koda.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes