• Eesti

See ongi demokraatia!

Eesti uudised, Tuuleenergia - eteap February 19, 2013

Hiiu Leht, 19.02.2013

Tuuleenergeetika arendajad käivad ümber saare nagu kassid ümber palava pudru.

Kui algasid hiigelbroneeringud tuuleparkide ehitamiseks Hiiumaa maismaale ja rannikumerre, öeldi, et nüüd teeme nelja maakonna tuuleenergeetika teemaplaneeringu ja kõik saab selgeks.

Nelja maakonna planeeringud on valmis, rahvas on oma tahte öelnud, aga arendajad ei ole ikka rahul. Piiranguid sai nende jaoks palju.

Aga see on ju kohalike inimeste tahe, mis demokraatlikul viisil sellesse dokumenti kirja sai. Kuidas siis on võimalik öelda, et see ei kehti?

Kellel veel on õigus otsustada meie elukeskkonna üle kui mitte meil endil?

Hiiu Leht nõustub sajaprotsendiliselt Käina vallavolikogu esimehe Üllar Padariga, et kohalikul kogukonnal on õigus ja vabadus oma keskkonda kaitsta. Ka liig-ahnete arendajate eest.

Arendajad väidavad, et nende ettevõtlusvabadusele võidakse olla tekitatud põhiseaduslik riive.

Aga igaühe vabadus algab alles sealt, kus teise inimese vabadus lõpeb.

Ka kogukonna õigust ja vabadust enda huvide eest seista, ei tohi piirata, sest vastasel korral ei olegi meil midagi otsustada. Ehk nagu Padari ütleb, paneme arvuti vastavalt sisestatud lähteandmetele (kasuminumbritele?) arvestama ja otsused vormuvad võluväel.

Küsimus ainult, kellele on sel viisil valminud otsused kasulikud ja kelle tasku voolab kasum?

Täna-homme on arutelul Hiiumaa rannikumere tuuleparkide teemaplaneering. Kas seal on õigus kogukonnal kaasa rääkida ja vajadusel ka piiranguid kehtestada. See ongi demokraatia!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes