• Eesti

Tuulest saadud energia odavneb

Maailma uudised, Tuuleenergia - eteap February 12, 2013

Terviselehet, 12.02.2013

Austraalias on tuulest saadud elektrienergia juba praegu odavam, kui uutest söe- ja gaasijaamadest „väljapõletatav” elekter. Tuntud äriinfot analüüsiva agentuuri Bloombergi raport kinnitab, et tuuleenergia on odavam ka ilma toetusteta – 14% odavam, kui söeelekter ja 18% odavam, kui uuest gaasijaamast saa­dav elekter.

Arvamus, et fossiilsetest kütustest saadav elekter on odav ja taastuvenergia kallis, on tänaseks vananenud, ütleb Bloomberg New Energy Fi­nance juht Michael Liebreich. Fakt, et Austraalias, kus on väga suured fossiilsete kütus­te varud, osutus tuuleenergia odavamaks kui söeelekter, annab alust ennustada suuri muudatusi energiatootmises.

Võrreldes 2011. a on tuulegeneraatorite hinnad Austraa­lias langenud 10% ja päikese­paneelide hind 29%, fossiilse­te kütuste põletamisel põhine­vatest uutest jaamadest saadav elekter aga on kallinenud ja kallineb veelgi. Bloombergi ennustuse järgi saab aastaks 2020 suurte päikeseelektrijaamade elekter olema odavam, kui gaasijaamadest saadu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes