• Eesti

Konesko liitus Tuuleenergia Assotsiatsiooniga

Tuuleenergia blogi - eteap March 22, 2013

Eesti väike- ja mikrotuulikute tootja Konesko AS liitus tuuleenergia ettevõtteid ühendava Eesti Tuuleenergia Assotsiatsiooniga. Koostöös soovitakse tõsta avalikkuse teadlikkust eraisikute elektri tootmise võimalustest ning suurendada väiketuulikute kasutuselevõttu Eestis, aga anda ka panus assotsiatsiooni all tegutseva tuuleenergia klastri eesmärgile viia Eesti ettevõtted tuuleenergia tööstusriikide hulka.

Eesti Tuuleenergia Assotsiatsiooni tegevjuhi ja tuuleenergia klastri projektijuhi Tuuliki Kasoneni sõnul on Konesko väiketuulikud juba tänaseks edulugu, mis tõestab, et Eestil on head eeldused lisaks tuuleenergia tootmisele ka tuuleenergia tööstuses osalemiseks.

Sel nädalal Saksamaa New Energy messil Husumis väiketuulikuid tutvustava Konesko AS tuulegeneraatorite projektijuhi Indrek Gregori sõnul on konkurents väiketuulikute turul tihe. „Konesko eesmärgiks on laiendada ja arendada rahvusvahelist turundusvõrgustikku TUGE® tuulegeneraatorite turustamiseks Euroopas, kus firma konkurentsieeliseks on toodete kõrge kvaliteet ja taskukohasem hind,“ ütles ta. Hinnaga konkureerida lubab Gregori sõnul nii ettevõtte pikaajalised kogemused mootorite ja elektrikilpide tootmises ning metalldetailide töötlemises kui ka tootmisvõimalused Konesko tehastes kasutades klaasplastist detailide valmistamiseks vaid vähesel määral allhanget. „Samuti oleme pööranud suurt tähelepanu tuulegeneraatorite visuaalsele poolele, mis ei ole vähemtähtis arvestades asjaolu, et tuuliku näol on tegemist investeeringuga aastakümneteks ja lisaks investeeringu tasuvusele peab see sobituma ka ümbritseva keskkonnaga,“ lisas Gregor.

Konesko AS toodab ja arendab kodumajapidamistele ja väike-ettevõtetele mõeldud tuulikuid aastast 2009 ning klientide hulgas on nii eraisikuid kui ettevõtteid. Tänaseks on seeriatootmises mudelid TUGE® 10 ja TUGE® 20. Lähiaastatel plaanib Konesko välja töötada ja tootmisse juurutada ka suuremad, TUGE® 50 ja TUGE® 90 mudelid, milledel on juba aktiivne tiivikulabade pööramine.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes