• Eesti

Nööbist kinni

Eesti uudised, Tuuleenergia - eteap March 5, 2013

Hiiu Leht, 05.03.2013

Algas mereala ruumiline planeerimine, mis hõlmab Hiiu maakonda ümbritsevat mereala kuni territoriaalmere välispiirini. Millist infot saite saarel toimunud planeeringu koosolekutelt?

Vastab projektijuht OÜ Artes Terrae maastikuarhitekt Heiki Kalberg: “Lootsin saada natuke rohkem vastuseid, aga mul soovitati tutvuda koostatava maakonna arengustrateegiaga. Arutelu pöördus kiiresti liiga tuuleenergia teemaliseks, see kippus piirama muid teemasid. Põhiteema oli tuuleparkidele vastu olemine ning rahuliku keskkonnaga tuleviku Hiiumaa, mis elatub turismist. Praeguses faasis kogume infot, erinevatest võimalikest ressurssidest, vajadustest ja piirangutest. Üllatas inimeste teadlikkus, tuuleparkide temaatikaga ollakse kursis tuule-energeetikast saastekvoodikaubanduseni välja. Milline saab tulevikus oleme mereala kasutus, see selgub planeerimise ja mõjude hindamise käigus käesoleva aasta teisel poolel. Aprilli keskpaigas pannakse välja tutvumiseks KSH programm ja lähteinfo erinevate teemavaldkondade kaupa. Siis ootamegi tagasisidet, kas kokkupandud lähteinfo on piisav või tuleb sinna midagi lisada. Portaali aadress on http://hiiumeri.artes.ee/” 3. mail on järgmine mereala planeeringu teemaline avalik koosolek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes