• Eesti
  • English

Eestit külastab investeeringutest huvitatud Hiina delegatsioon

Eesti uudised - eteap April 5, 2013

BNS, 05.04.2013

Sel pühapäeval saabub Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) kutsel Eestisse Hiina ametlik delegatsioon, visiidi ajendiks on Hiina Jilini provintsi ettevõtete soov investeerida Eesti taastuvenergia sektorisse 130 miljonit eurot, mille kinnituseks mullu septembris EAS-iga ka vastav investeerimis- ja koostööleping sõlmiti.

Ametlikku delegatsiooni saadab äridelegatsioon, kes tutvub erinevate investeerimisvõimalustega taastuvenergiaprojektidesse. Delegatsiooni juhib Jilini provintsi asekuberner Zhu Yanfeng, teatas EAS.

Jilini provintsi ametlikku delegatsiooni võõrustab Eestis EAS, kes viib külalised kokku nii majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsiga kui ka keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannusega, samuti riigikogu majanduskomisjoni esimehe Kaja Kallasega ja välisministeeriumi asekantsleri Väino Reinartiga. Ametlik delegatsioon viibib Eestis 9. aprillini, äridelegatsioon tutvub võimalustega kauem.

“Hiina delegatsiooni visiit kinnitab meile, et sügisel sõlmitud koostöö- ja investeerimislepinguga soovitakse jõudsalt edasi minna. Omalt poolt aitame kaasa võimalikult sujuvale ja tulemuslikule koostööle,” kommenteeris EAS-i juhatuse liige Martin Hirvoja.

“Hiinlased on meie taastuvenergia sektorist väga huvitatud ja näevad siin suurt potentsiaali. Meie jaoks on tegemist väga suure lepingumahuga, kui see ajapikku teoks saab – teeme kõik endast oleneva, et hiinlased Eestist endale sobivad lepingupartnerid leiaksid ning leping täismahus teostuks,” lisas Hirvoja.

Investeerimisprojekti esimeses etapis soovitakse keskenduda biomassile ehk puidupelletid ja alternatiivsed kütused biomassist. Teises ja kolmandas etapis ollakse huvitatud ka Eesti tuuleenergia- ja turbatööstusest.

EAS-i lepingupartner Jilin Province New Energy Investment Co. Ltd. on valinud Eesti oma Euroopa taastuvenergia projektide peakontori asukohaks. Investeeringute teostamisse on kaasatud Hiina Jilini provintsi kohalik valitsus ja koostööpartnerid, mis omavad Hiinas pikaajalist ning laialdast kogemust taastuvenergeetika valdkonnas. Projekti rahastab Hiina Arengupank.

Investeeringute realiseerumine ja selle kiirus sõltub eelkõige osapoolte koostöö tulemuslikkusest ja Eesti taastuvenergia sektori võimalustest. Äridelegatsiooni kuuluvad taastuvenergeetika valdkonna ettevõtjad ja pangandustegelased.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes