• Eesti

Loodi taastuvenergia toetajate klubi

Eesti uudised - eteap April 24, 2013

Meie Maa, 24.04.2013

Euroopa Liidus on seatud eesmärk, et taastuvenergia osakaal peab liidus tervikuna olema 2020. aastaks 20%, Eestis 25%. Energeetikaküsimustega kursis olevad inimesed näevad aga selle eesmärgi poole pürgimisel leigust. Ega muidu oleks asutatud taastuvenergia toetajate klubi.

Nädal tagasi, 17. aprillil oli klubi asutamiskoosolek, kus fookuses olid riigi prioriteedid taastuvenergiasektoris ning Euroopa Liidu finantsvahendite suunamine valdkonna arendamisse.

“Aastatel 2007–2013 on Eesti olnud kõige vähem Euroopa Liidu vahendeid taastuvenergiasse suunanud EL liikmesriik. Meile teada olevalt ei plaani Eesti riik ka perioodil 2014–2020 suunata sentigi eurorahast taastuvenergia väiketootmise toetamiseks. Seda hoolimata tõsiasjast, et üheks Eesti prioriteediks vahendite planeerimisel on puhas ja mitmekesine looduskeskkond ning loodusressursside tõhus kasutus,” selgitas Taastuvenergia Koja juhataja Rene Tammist, kes oli ühtlasi klubi asutamise eestvedaja.

“Väiketuulikute või päikesepaneelide kasutuselevõtmine on lisaks energiasäästumeetmetele paljudele majapidamistele parim viis hüppeliselt kasvanud kodukulud kontrolli alla saada. Samuti on euroraha kasutamine hea võimalus vähendada tarbija elektriarvet,” lisas Tammist.

Tammist selgitas, et klubi on oma tegevustes vaba. Kokku saadakse kord kahe kuu jooksul ning iga kord on ettekanne konkreetse teema kohta, millele järgneb arutelu. Regulaarseks suhtlemiseks on aga meilikeskkond ja sotsiaalmeedia võimalused. Samuti loodetakse korraldada ühine õppereis, et näha erinevaid taastuvenergia lahendusvariante.

Klubi hakkab koondama toetajaid Taastuvenergia toetajate klubi hakkab koondama eraisikuid, kellel on huvi taastuvenergia edendamise vastu. Klubi võimaldab info ja kogemuste jagamist väiketootmisseadmete soetamisel ja paigaldamisel ning kontaktide loomist inimestega, kes tegelevad taastuvenergia edendamisega. Samuti tekib klubi näol võimalus koordineeritult taastuvenergia teemadel kaasa rääkida.

Klubi asutamisel oli huvilisi 40 ümber, juba järgmisel päeval lisandus paarkümmend liiget. Kes tunneb, et on elukeskkonda hoidva mõttelaadiga, võtku ühendust raul.potisepp@taastuvenergeetika.ee.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes