• Eesti

Palling: Hiina investeering on jõuline panus Eesti energiamajandusse

Eesti uudised, Tuuleenergia - eteap April 8, 2013

BNS, 08.04.2013

Riigikogu keskkonnakomisjoni ja Euroopa Liidu asjade komisjoni liikme Kalle Pallingu ja Hiina Jilini provintsi valitsuse delegatsiooni esmaspäevasel kohtumisel olid tähelepanu keskmes Hiina võimalikud investeerimisobjektid Eesti taastuvenergeetikasse, eriti aga pelletite tootmisse ja tuuleenergiasse.

Palling andis ülevaate Eesti energiamajanduse olukorrast ja valitsuse taastuvenergiapoliitikast, samuti Eesti unikaalsest oskusteabest põlevkivienergeetikas ja õlitootmises, teatas riigikogu pressitalitus.

Palling märkis, et investeeringud Eesti energiamajandusse on kasulikud nii siinse valdkonna arendamisele kui ka investoritele.

Hiina delegatsiooni juht Zhu Yanfeng, kes vastutab sealse majandusarengu valdkonna eest, tundis huvi Eesti energiamajanduse arengukava ja selle edasise arendamise vastu, samuti välisinvesteeringute kaitsega seotud meetmete vastu. Palling kinnitas võrdse kohtlemise printsiibi rakendamist kõikidele rahastajatele. “Me käsitleme kõiki investeeringuid võrdselt ja oleme igati toeks uute välisinvesteeringute tegemisel Eestisse,” ütles ta.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) ja Jilin Province New Energy Investment CO. Ltd. koostöö tulemusena sõlmiti mullu septembris investeerimisleping, mille kohaselt nimetatud provintsi ettevõtted investeerivad Eesti taastuvenergia sektorisse 130 miljonit eurot.

Hiina Jilini provintsi uue energia rakendamise ettevõte on valinud Eesti oma Euroopa taastuvenergia projektide peakontori asukohaks. EAS töötab selle nimel, et investeeringud jõuaks täismahus Eestisse ning annaks võimaluse laialdaseks koostööks Eesti ettevõtetega.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes