• Eesti

Läänemeremaade esindajad arutavad säästliku innovatsiooni üle

Eesti uudised - eteap August 23, 2013

BNS, 23.08.2013

Pärnus algab esmaspäeval 22. Läänemeremaade parlamentaarne konverents, millel arutavad 11 Läänemere äärse riigi ja 26 parlamentaarse organisatsiooni delegatsioonid säästva innovatsiooni teemadel konkurentsivõimelise majanduse mootorina.

Konverentsil on üle 200 osaleja, sealhulgas Euroopa Parlamendi, Euroopa Komisjoni ning mitmete rahvusvaheliste ühenduste esindajad, kes kahel päeval arutavad Läänemeremaade majanduskasvu, innovatsiooni ning konkurentsivõimelise säästva arengu teemadel. Räägitakse, kuidas kiirendada innovaatilisi tervise- ja tuuleenergiaprojekte Läänemeremaades, milliseid kosmosetehnoloogiaid kasutatakse igapäevaelus, puudutakse kliimamuutuse küsimusi ning loomemajanduse avanemise näiteid Läänemere regioonis. Samuti antakse ülevaade merenduspoliitika ning inimkaubanduse raportist.

Käesoleval aastal on Eesti parlamentaarse koostöö eestvedajaks Läänemere regioonis. Konverentsi avavad president Toomas Hendrik Ilves ja riigikogu esimees Ene Ergma. Eesti aastase eesistumise võtab kokku Läänemeremaade parlamentaarsekonverentsi alalise komitee president, riigikogu aseesimees Laine Randjärv.

Eesti eesistumise ajal on alaline komitee võtnud arutada mitmeid uuenduslikke teemasid, näiteks personaalse meditsiini küsimusi, mis on keskkonnasäästmise kõrval lähituleviku üheks tähtsamaks ja päevakajalisemaks valdkonnaks. „Selle aasta konverents püüab murda mõningaid stereotüüpe parlamentaarse konverentsi traditsiooniliste vormide osas. Eesti eesistumise ajal on oluline saavutus alalise komitee eelseminaril Tartus saavutatud kokkulepe esitada konverentsile kinnitamiseks uus mitmeaastane töögrupp, mille eesmärk ongi tegeleda innovatsiooni teemadega meditsiini ja tervishoiu vallas,” selgitas Randjärv.

Läänemeremaade parlamentaarse konverentsi alalise komitee ettepanekul võib moodustada regiooni oluliste küsimuste analüüsimiseks töörühmi, mis esitavad regulaarselt oma tööraporteid. 2011. aastal moodustati kaheks aastaks rohelise kasvu töörühm, mis selle aasta konverentsil esitab oma lõppraporti.

Läänemeremaade parlamentaarne konverents toimub kord aastas, kuhu kogunevad Läänemere piirkonna rahvuslike ja piirkondlike parlamentide liikmed. Konverentsi korraldamise eest vastutab alaline komitee, mis moodustatakse Läänemeremaade rahvusparlamentide ja regionaalsete parlamentide ning regiooni parlamentaarsete organisatsioonide esindajatest.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes