• Eesti

ETEA liikmeskonnast lahkus saksa energiaettevõte Danpower

Tuuleenergia blogi - eteap October 9, 2013

Tuuleenergia valdkonnas on Eestis juba aastast 2010 valitsenud ebamäärasus ning kindlusetus, mis tänaseks on päädinud keskkonnasõbraliku elektritootmise arengu seiskumisega. 

Kuigi sel aastal avati mitmed uued tuulepargid, siis tuleb arvestada, et nende elektrijaamade puhul on tegemist aastatetaguste investeerimisotsustega. Riigikogus menetluses olev taastuvenergia toetussüsteemi muutev, sh tagasiulatuvalt, eelnõu ei jäta paraku ruumi uutele tuuleparkidele. Nii teataski äsja saksa energiaettevõte Danpower GmbH, et on otsustanud Eesti Tuuleenergia Assotsiatsiooni liikmelisuse lõpetada. 

Danpower kommenteeris oma lahkumisavalduses, et tänu tekkinud olukorrale Eesti taastuvenergia turul ei näe nad võimalusi uutele tuuleenergia projektidele.

Danpower on keskmise suurusega saksa energiaettevõte, kes varustab biogaasijaamade ning hakkepuidul töötavate jõujaamade abil soojaga ca 220 000 eluaset, avalikku asutust ja äriettevõtet. Alates 2012. aastast on Danpower aktiivne ka Eestis, varustades Võru linna soojusenergiaga, mis põhineb ca 90% ulatuses biomassil (hakkepuit, saepuru). Hiljuti alustas Võrus tööd ka Danpoweri kõnekeskus, mis pakub klienditeenindust Saksamaa kommunaalettevõtetele.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes