• Eesti

Nelja Energia: meretuulepark toetab Hiiumaa varustuskindlust

Eesti uudised, Tuuleenergia - eteap October 31, 2013

BNS, 31.10.2013

Nelja Energia arendusjuht Siim Paist rääkis Loode-Eesti meretuuleenergia tutvustusel, et Hiiumaa jaoks on oluline meretuulepargi ühendamine läbi saare, sest see loob Hiiumaale ringitoite ja parandab Hiiumaa elektri varustuskindlust.

Kindlasti tuleks seda varianti kajastada ka riiklikus mereplaneeringus. Tänasel päeval on Hiiumaa ülejäänud Eesti elektrivõrguga ühendatud ainult Saaremaa kaudu, ütles Paist kolmapäeval Hiiumaal toimunud rahvusvahelisel meretuuleenergia konverentsil.

ABB äriarenduse insener Karl Pärn rääkis konverenstil kuidas on võimalik fossiilkütustest sõltuvust vähendada ning tuuleenergiat tasakaalustatult võrku integreerida. Pärn tõi näiteid nii Rootsist Gotlandi saarelt ja Stockholmist kui ka Soome Kalasatama projektist, kus tarbimisvajaduste juhtimise, taastuvenergia integreerimise, elektrisõidukite laadimisvõimaluste loomise, energia salvestuse ja hooneautomaatika teel on loodud või loomisel aruka elektrivõrguga jätkusuutlik elukeskkond.

Lisaks märkis Pärn, et ka Hiiumaa laadsetel nõrga elektrivõrguga ja hõredalt asustatud saartel, millel on väga hea juurdepääsu taastuvenergiale, on võimalik uudsete nutikate lahenduste abil oma varustuskindlust suurendada.

“Meretuuleenergia on noor ja hoogsalt kasvav tööstusharu Euroopas, mis on valmis uuendama meie tööstuskeskkonda ning looma uusi töökohti,” rääkis Anne-Bénédicte Genachte Euroopa Tuuleenergia Assotsiatsioonist.

Ta lisas, et kui selle kümnendi lõpuks on tuuleenergia töökohtadest 40 protsenti seotud meretuuleenergiaga, siis 2030. aastaks on see prognooside kohaselt juba 60 protsenti.

Genachte puudutas lähemalt ka Brüsselis toimuvaid arutelusid 2020 järgneva perioodi taastuvenergia eesmärkide üle ning märkis, et poliitiline tahe nende seadmiseks on kindel. Samas märkis ta, et riikides, kus energiapoliitikas ei vaadata kaugemale kui 2020. aasta, on täna investeeringud taastuvenergiasse lõppemas.

Teisipäeval ja kolmapäeval Hiiumaal Kassaris toimunud Eesti esimesel rahvusvahelisel meretuuleenergia konverentsil “Mere tuuled” arutati, kas nii Eesti kui ka teised Läänemere riigid võiksid senisest julgemalt meretuulikutega elektrit toota ning kuidas seda teha nii, et lähedal elavad kogukonnad ja riigi majandus üldisemalt sellest kasu saaks.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes