• Eesti

Assotsiatsioon: suurte tuulikute keelamine saartel pole põhjendatud

Eesti uudised, Tuuleenergia - eteap November 4, 2013

BNS, 04.11.2013

Eesti Tuuleenergia Assotsiatsiooni hinnangul pole põhjendatud sel nädalal riigikogu täiskogus esimesele lugemisele minev looduskaitseseaduse muutmine, mis keelab suuremate kui 30-meetrise kõrguste ja võimsamate kui 20-kilovatiste tuuleenergia generaatorite ehitamise Saaremaa, Hiiumaa, Muhu ja Vormsi saartel.

“Tuuleelektri tootmise eelduseks on tuule olemasolu ning arvestades, et Eesti parimad tuuled puhuvad just saartel, siis on eelnõu justkui ettepanek püüda edaspidi kalu vee asemel metsast,” ütles Eesti Tuuleenergia Assotsiatsiooni tegevjuht Tuuliki Kasonen pressiteates.

Kasoneni kinnitusel on pärast mitmeaastast tuuleenergeetika teemaplaneeringu koostamist Lääne-Eesti maavalitsused koos kohalike omavalitsuste ja ametite esindajatega jõudnud lahendusteni, kuidas arendada tuuleenergiat nii, et säiliksid seejuures ka kogukondadele olulised väärtused. “See on olnud demokraatlik ja kõiki huvigruppe kaasav protsess, mille jooksul pole keegi teinud ettepanekut saartel tuulikute rajamine ära keelata,” ütles Kasonen.

Ka ei nõustu Kasonen eelnõu autori Tõnis Paltsi väitega nagu vähendaks tuuleparkide püstitamine turismi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »

nike factory outlet kobe 9 elite polo ralph lauren outlet online air max 90 pas cher polo ralph lauren pas cher fake nike shoes new basketball shoes tiffany free runs what the kobe 8 nike air mag big size jordans nba shoes